III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
6
G
0
8
M
2
9
S
5
8
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 1 kwietnia 2019

Superliga pomoże klubom w zdobywaniu europejskich szlifów

Superliga sp. z o. o. rozpoczyna program finansowego wsparcia udziału klubów PGNiG Superligi mężczyzn w międzynarodowych turniejach towarzyskich rozgrywanych w trakcie okresu przygotowawczego poza granicami Polski. Program pod nazwą „SL01/Europa” wystartuje od okresu przygotowawczego do sezonu 2019/2020.  To pierwszy zplanowanych programów celowych, które obok finansowego ekwiwalentu dla klubów za sprzedaż scentralizowanych praw medialnych i marketingowych, będą realizowane przez Superligę w najbliższych latach.  

Każdy z klubów będzie mógł zwrócić się do Superligi o dofinansowanie pokrycia takich kosztów jak dojazd na turniej, noclegi, wyżywienie czy inne koszty bezpośrednio z nim związane. Zwrot będzie obejmował od 50 do 80% kosztów udziału, w zależności, w której z dwóch grup krajów będzie organizowany turniej. Do 80% kosztów udziału będzie można otrzymać na start w turniejach organizowanych na terenie Niemiec, Francji, Danii, Hiszpanii, Szwecji, Węgier, Macedonii, Chorwacji, Słowenii i Serbii. Do 50% w pozostałych krajach europejskich.

PGNiG Superliga mężczyzn jest klasyfikowana na piątej pozycji wśród najsilniejszych lig w Europie. Mamy mocną pozycję, ale również świadomość jak wiele możemy nauczyć się od innych. Udział w turniejach międzynarodowych to możliwość rywalizacji sportowej z silniejszymi drużynami, nauki i rozwoju szczególnie dla młodych polskich zawodników. To także możliwość nawiązania kontaktów oraz wymiany doświadczeń z zakresu rozwoju marketingu i komercjalizacji. Postanowiliśmy stworzyć pierwszy z cyklu programów, które będą wsparciem dla klubów w dalszym rozwoju. Pracujemy nad kolejnymi rozwiązaniami, które spowodują, że w ciągu kilku lat liga stanie się jeszcze silniejsza i bardziej atrakcyjna dla kibiców i biznesu.”–powiedział Marek Janicki, prezes Superligi sp. z o.o.  

Kluby zainteresowane wzięciem udziału w programie SL01/Europa mogą składać wnioski do Superligi sp. z o.o. w terminie do 15 maja br. Środki będą przyznawane do wyczerpania puli zarezerwowanej na projekt SL01/Europa. 

Superliga sp. z o.o. jest spółką zarządzającą najwyższą klasą rozgrywkową piłki ręcznej mężczyzn w Polsce – PGNiG Superligą, odpowiadającą za prowadzenie rozgrywek, sprzedaż praw medialnych i scentralizowanych praw marketingowych. 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: