III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
6
G
0
7
M
3
3
S
4
2
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 8 sierpnia 2018

Superliga w EHL

W dniu 29 czerwca 2018r. odbyło się w Wiedniu Zgromadzenie Ogólne Europejskich  Lig Piłki Ręcznej (EHL), w którym uczestniczył jako przedstawiciel polskiej Superligi Pan Mirosław Baum.

 
EHL zostało powołane do życia jako organizacja, która ma stwarzać możliwości do jak najlepszej wymiany informacji pomiędzy EHF i ligami krajowymi. To swoista platforma do dyskusji na wszystkie tematy dotyczące podwyższania poziomu piłki ręcznej, systemu rozgrywek, praw telewizyjnych czy sponsoringowych.
 
Nowoczesna piłka ręczna musi zaczynać się od mocnych lig krajowych. To tam rywalizuje ze sobą największa liczba zawodników, którzy powinni grać w profesjonalnych rozgrywkach. Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej (EHF) bardzo zależało na stworzeniu organizacji integrującej ligi europejskie szczególnie w zakresie wizerunku marketingowego jak i rozwoju całej dyscypliny.
 
Na czerwcowym spotkaniu PGNiG Superligę reprezentował Mirosław Baum. Od dnia 1 sierpnia 2018r. przedstawicielem PGNiG Superligi przy tej organizacji będzie Andrzeja Miszczyński, który funkcję swą będzie pełnił społecznie.
 
Zgromadzenie ogólne Ligi Piłki Ręcznej ( EHL )  wybrało 6-cio osobowy  zarząd ( EHLB):
Przewodniczący           Nikolas Larsson (SWE)
wiceprzewodniczący    Frank Bohmann (GER)
członek zarządu            Stefano Podini (ITA)
członek zarządu            Thierry Wagner (LUX)
członek zarządu            Patrice Hitz (SUI)
członek zarządu            Alf Mangor Johannessen (NOR)
 
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: