Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 20 maja 2021

Superliga z pierwszym w historii turniejem esportowym

Superliga Sp. z o.o. i Cyberwolves zorganizują pierwszy w historii piłki ręcznej turniej esportowy.  25 maja o godzinie 15:00, 8 zawodników występujący na co dzień w klubach PGNiG Superligi, sprawdzi swoje umiejętności w wirtualnej hali rywalizując w grze Handball21. Turniej będzie realizowany w nowoczesnej oprawie, z wykorzystaniem najnowszej generacji studia gamingowego. Transmisję z rywalizacji będzie można śledzić na oficjalnych kanałach na Facebooku PGNiG Superligi, klubów, a także Twitchu Tarczyński Studio Live i TVP Sport 

Superliga Esport 2021

W listopadzie 2020 roku swoją premierę na rynku miał najpopularniejszy na świecie symulator piłki ręcznej, Handball 21. W dostępnej na kilku platformach grze – Xbox One, Playstation 4 i PC – po raz pierwszy znalazły się rozgrywki PGNiG Superligi. Superliga Sp. z o.o. postanowiła wspólnie z Cyberwolves wykorzystać ten fakt, organizując pierwszy w historii ligowej piłki ręcznej turniej gamingowy.   

W rozgrywkach wezmą udział zawodnicy 8 klubów grających na co dzień w PGNiG Superlidze. Zostaną oni podzieleni na dwie grupy, losowanie odbędzie tuż przed rozpoczęciem wydarzenia. 

Zawodnicy biorący udział w turnieju: 

– Wojciech Borucki (Azoty Puławy),  

– Stanisław Makowiejew (Energa MKS Kalisz),  

– Paweł Kazimier (Górnik Zabrze),  

– Jan Klimków (Gwardia Opole),  

– Miłosz Wałach (Łomża Vive Kielce),  

– Dawid Lemanowicz (Orlen Wisła Płock),  

– Mateusz Wróbel (Torus Wybrzeże Gdańsk),  

– Maciej Tokaj (MKS Zagłębie Lubin). 

Rywalizacja składa się z dwóch faz i grup (A i B). W pierwszej, zawodnicy zostaną podzieleni na dwie grupy po 4 zespoły, gdzie zagrają w systemie „każdy z każdym”. Dwójka najlepszych z grupy zmierzy się w półfinale, wygrani tego etapu zawalczą o pierwsze i drugie miejsce.   

Za mikrofonem, podczas turnieju na żywo, będzie można usłyszeć znanych ekspertów piłki ręcznej i świata esportu. Rozgrywkę skomentują: Piotr Bugajny – dziennikarz Canal+, który ma na koncie komentarze setki meczów piłki ręcznej, a także Sebastian Mazek, doskonale znany graczom jako DivoxLive – komentator i ekspert CS:GO.  

Dla wszystkich widzów przewidziane są konkursy z nagrodami. Zwycięzcy będą mogli wygrać m.in. grę Handball 21, koszulki z autografami klubów grających w PGNiG Superlidze, a także oficjalne piłki rozgrywek marki Select, podpisane przez ulubionych szczypiornistów.  

​ Całe wydarzenie odbędzie się w Studiu Cyberwolves, zlokalizowanym na terenie Warszawy. Obiekt jest wyposażony w profesjonalne zaplecze techniczne, dzięki któremu transmisje organizowane są na najwyższym poziomie.  
 
PGNiG Superliga nadaje na… Twitch – najlepszej platformie streamingowej, do prezentacji contentu bliskiemu sercu tysięcy graczy w Polsce. To naturalny kanał, który zaangażuje środowisko graczy, skupionego wokół tej platformy.  

O grze Handbnall 21 

Wydana 12 listopada 2020 roku gra Handball 21 oferuje możliwość rozgrywek w wieloosobowych grupach, zarówno w trybie lokalnym multiplayer oraz online, a także pojedynczo. Można w niej znaleźć ponad 1 600 znanych na całym świecie graczy, w tym Nikole Karabatica, Mikkela Hansena, Valero Rivere, Fabiana Wiede i Melvyna Richardsona. Wśród zawodników, ponad 250 szczypiornistów występujących na parkietach PGNiG Superligi. 

Handball 21 to kontynuacja wydanego przed kilkoma laty, najpopularniejszego symulatora piłki ręcznej na świecie, Handball 17. W edycji z 2020 roku, zadbano o nowe animacje, ulepszono sztuczną inteligencję, pojawiły się także nowe tryby gry. Dzięki oficjalnym herbom, strojom i innym realistycznym szczegółom, gracze mogą doświadczyć wszystkich wrażeń i emocji związanych z tym popularnym sportem w Handball 21. 

Więcej o grze Handball21 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: