Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 8 lutego 2017

Suzuki Partnerem PGNiG Superligi

27 lutego 2016 roku powołano spółkę Superliga Sp. z o. o., której powierzono organizację profesjonalnej ligi piłki ręcznej mężczyzn. Wprowadzono ważne zmiany w systemie rozgrywek i komunikacji, a Spółka pozyskała już najważniejszych sponsorów: PGNiG oraz Suzuki.
PGNiG Superliga wprowadza szereg zmian, dzięki którym podniesione zostaną standardy i poziom rozgrywek piłki ręcznej. Spółka ma nową komunikację wizualną, spójną z nowopowstałą komunikacją marketingową. Zadbano również o poprawę wyglądu hal, a w planach jest wprowadzenie szkolenia młodzieży, której celem jest zbudowanie silnego zaplecza ligi.
Sponsorem Tytularnym spółki jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Z kolei Partnerem i Oficjalnym Dostawcą samochodów do Superligi została firma Suzuki Motor Poland sp. z o. o. – Współpraca z Partnerem takim jak Suzuki pokazuje realne wsparcie dla naszych klubów – mówi Łukasz Gontarek, Prezes PGNiG Superligi – Otrzymaliśmy do naszej dyspozycji piętnaście samochodów marki Suzuki SX4 S-CROSS. To bardzo komfortowe i wszechstronne crossovery, które z pewnością ułatwią nam realizację wielu zadań.
Wprowadzono również ważne zmiany w systemie rozgrywek. 14 zespołów z całej Polski podzielono na dwie grupy: pomarańczową i granatową. Nie ma już remisów ani dogrywek.
Piłka ręczna w Polsce czasu cieszy się popularnością, a drużyny klubowe z powodzeniem startują w rozgrywkach międzynarodowych. – Naszym zadaniem jest nie tylko prowadzenie profesjonalnych rozgrywek, ale podnoszenie poziomu funkcjonowania klubów, które i tak wykonały ogrom pracy wprowadzając wiele zmian, od tych organizacyjnych po sportowe – dodaje Łukasz Gontarek.
W jednym sezonie zostanie rozegranych 198 meczów przez 14 zespołów klubowych pochodzących z miast, w których mieszka ponad 2 miliony osób. Na zakończenie zaplanowano pierwszą, historyczną Galę podsumowującą sezon, która odbędzie się 29 maja 2017 roku.
Obejrzyjcie materiał video z przekazywania aut do klubów PGNiG Superligi.
[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=PFk6N-hgF6A[/embedyt]

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: