-:-

Dodano: 2 września 2017

Świetna inauguracja hali w Opolu

Inauguracja sezonu i nowej hali w Opolu przyciągnęła na trybuny ponad 2000 kibiców, którzy wraz z gospodarzami Gwardią Opole świętowali wygraną 31-22 nad Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Spotkanie gwardziści zaczęli ofensywnie i dobrze w obronie. Historyczną bramkę na nowym obiekcie zdobył Antoni Łangowski, a po przechwycie poprawił Mateusz Jankowski. Dwie obrony Adama Malchera sprawiły, że miejscowi po 6 minutach gry prowadzili 5-1. Szczypiorniści Piotrkowianina nie potrafili znaleźć sposobu na zespołowo grających opolan, a 14 minucie przy stanie 8-3 o czas poprosił Dmitro Zynchuk.

Wiele to nie zmieniło i za chwilę jego podopieczni przegrywali 5-12. Dopiero wówczas zanotowali dwie dobre akcje i po rzucie Filipa Surosza odrobili trzy bramki z rzędu (21 minuta). Odpowiedź opolan była błyskawiczna. Po raz czwarty bramkarza pokonał Przemysław Zadura, a z karnego na 16-9 podwyższył Michał Lemaniak. Do pustej bramki rzucali jeszcze Malcher i Jankowski, ale bez powodzenia. Na 18-9 podwyższył nowy skrzydłowy Gwardii Patryk Mauer.

Po przerwie gwardziści powiększyli przewagę do 11 bramek i coś się zacięło w ich poczynaniach. Mnożyły się błędy, nie znajdowali sposobu na Marcina Schodowskiego i Piotrkowianin wreszcie zaczął to wykorzystywać. Trzy kontry z rzędu skończył Mateusz Góralski i w 51. min było tylko 23-19, a goście zaliczyli serię sześciu bramek z rzędu.

Niemoc gospodarzy przełamał Łangowski i to było prawdziwe przełamanie. Za chwilę ten sam zawodnik rozegrał świetną akcję z Zadurą, kontrę zwieńczył Lemianiak, a karnego wykorzystał Mauer. Do pustej bramki trafił też Malcher, a bezbłędny Lemaniak doprowadził do stanu 30-20, a za chwilę gospodarze świętowali wygraną.

KPR Gwardia Opole-Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 31-22 (18-9)

KPR Gwardia Opole: Malcher 1, Zembrzycki – Lemaniak 5, Siwak 2, Łangowski 2, Klimków, Tarcijonas, Mokrzki 4, Dementev 2, Jankowski 3, Zadura 5, Mauer 6, Milewski, Morawski 1.
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Procho, Schodowski – Mróz, Woynowski 3, Kaźmierczak, Swat 2, Góralski 6, Nastaj 2, Surosz 2, Achruk, Makowiejew 1, Tórz 4, Pacześny 2.