-:-

Dodano: 9 kwietnia 2022

Świetny Jurečič, skuteczny Witkowski. Wygrana Orlen Wisły Płock!

W meczu 22. kolejki PGNiG Superligi Nafciarze pokonali Gwardię Opole (33:18). Tytuł zawodnika spotkania otrzymał Krystian Witkowski.

I połowa

Mecz od ataku zaczęli goście, a pierwsza bramka należała do Mateusza Morawskiego. Szybkim trafieniem na nią odpowiedział Dmitrii Zhitnikov. Kolejny celny rzut gości i kolejna bramka gospodarzy, a dokładniej Jana Jurečičia. Następnie oglądaliśmy udaną interwencję Krystiana Witkowskiego, zaś po niej pomylili się Nafciarze. Dodatkowo sędziowie, karą dwóch minut, ukarali Abela Serdio. Jako pierwsi po raz trzeci trafili niebiesko-biało-niebiescy, a autorem tej bramki, podobnie jak kolejnej był Zoltan Szita. W między czasie swoją obecność na boisku zaznaczył Marek Monczka, który dopisał trzeci celny rzut do dorobku Gwardzistów.

W dziewiątej minucie meczu, po bramce Sergeia Kosorotova, ORLEN Wisła Płock wygrywała 6:4, zaś po dwóch bramkach Jurečičia przewaga gospodarzy wzrosła do czterech trafień. Przy rezultacie 8:4, o czas poprosił, dobrze znany w Płocku, trener Gwardii Opole – Rafał Kuptel, a po jego rozmowie z drużyną, oglądaliśmy interwencję Witkowskiego i pomyłkę płocczan w ataku. Kolejno skuteczny kontratak przeprowadzili przyjezdni, natomiast później Wiślakom przyszło próbować sił na linii siódmego metra – rzut karny wykorzystał Kosorotov.

Następne minuty meczu były słabszym okresem w grze gości, którzy kilkukrotnie nie wykorzystali szansy na zdobycie bramki. Po stronie ORLEN Wisły Płock pomylił się Czapliński, ale za to dobry mecz rozgrywał Jurečič – w 17. min. miał on na swoim koncie pięć trafień, czyli tylko o jedno mniej niż cały zespół z Opola. Między słupkami Wiślaków kilka skutecznych interwencji zaliczył Witkowski, zaś w ekipie Gwardii Jakub Ałaj. Końcówka pierwszej części spotkania nie była bogata w skuteczne ataki – jeden i drugi zespół zaliczał straty. Po trafieniu Mikołaja Czaplińskiego w 18. min. oglądaliśmy dwie bramki gości – Fabiana Sosny oraz Mateusza Jankowskiego, a przestój niebiesko-biało-niebieskich trwał „w najlepsze”.

Milczenie Nafciarzy, po około dziesięciu minutach, przerwał David Fernandez, a po jego udanej akcji w ataku pomylili się Gwardziści. Przyjezdnym przyszło też grać w osłabieniu – na ławkę trafił Jan Klimków. Przed przerwą jeszcze jedną bramkę na swoim koncie zapisał Jurečič, któremu asystował Mirsad Terzić. Dla opolan trafienie zaliczył Patryk Mauer, a wynik na 16:9 ustanowił Lovro Mihić.

Strzelcy Orlen Wisły Płock po pierwszej połowie: Jurečič 6, Szita 2, Kosorotov 2, Lučin 1, Fernandez 1, Serdio 1, Mihić 1, Czapliński 1, Zhitnikov 1.

II połowa

Drugą połowę płocczanie zaczęli od ataku i szybkiej straty, a dodatkowo w kolejnej akcji karę dwóch minut otrzymał Abel Serdio. Wykluczenie Hiszpana zaowocowało także rzutem karnym dla Gwardzistów. Później niebiesko-biało-niebiescy zgubili piłkę, natomiast pustą bramkę Wiślaków wykorzystał Mateusz Morawski. Premierowe trafienie dla ORLEN Wisły Płock w drugiej części meczu należało do Michała Daszka, a kolejnymi świetnymi interwencjami popisywał się Krystian Witkowski. Kolejno niepowodzenie Szity oraz celne rzuty: Jurečičia, Abela Serdio oraz Mikołaja Czaplińskiego.

Po serii udanych akcji niebiesko-biało-niebiskich oraz kilku niepowodzeń gości, o czas poprosił Rafał Kuptel. Po interwencji szkoleniowca oraz siedmiu minutach bez trafienia, Gwardzistom udało się przerwać złą passę – rzut karny wykorzystał Patryk Mauer, a po nim bramkę zdobył Michał Milewski. Podczas następnego ataku Nafciarzy drugie wykluczenie w tym spotkaniu otrzymał Jan Klimków, zaś grając w przewadze trafienia dla Wisły dołożyli: Mihić i Jurečič. Później odpowiedział Monczka, natomiast rzut Czaplińskiego ze skrzydła zatrzymał bramkarz Gwardii.

Po Monczce, Witkowskiego pokonał jeszcze Mauer i Milewski, zaś na „czas” zdecydował się wtedy Xavi Sabate. Po interwencji trenera i czterominutowej przerwie, najpierw, bramkę zanotował David Fernandez, a później Zoltan Szita i na tablicy wyników pojawił się rezultat 24:16. Autorem dwudziestego piątego trafienia gospodarzy został Leon Šušnja. Następnie nieudaną próbę zminimalizowania strat zaliczyli goście, a później zatrzymali oni kontratak Wiślaków. Kolejno o czas poprosił trener Gwardzistów, lecz jego rady nie przełożyły się na poprawę gry opolan.

Płocczanie natomiast z powodzeniem powiększali prowadzenie i na sześć minut przed końcem, po siedmiu bramkach z rzędu przeważali trzynastoma trafieniami. Później Nafciarze wybiegli do kontrataku, a piłka trafiła w ręce Czapli, którego niestety zatrzymał goalkeeper Gwardii Opole. Kolejna strata opolan i kolejna nieudana próba Czaplińskiego. Dopiero w 58. min. ciszę gości przerwał Eduard Klimenko. Zanim spotkanie dobiegło końca karę otrzymał Mauer, a rzut karny wykorzystał Kosorotov. Jeszcze raz Klimenko i dziesiąta bramka Jurečičia. Wynik spotkania zamknął natomiast Mihić i tym samym ORLEN Wisła Płock zwyciężyła 33:18.

Tytuł zawodnika spotkania otrzymał Krystian Witkowski, który zanotował 47% skuteczności obron.

Strzelcy Orlen Wisły Płock: Jurečič 10, Szita 5, Serdio 3, Mihić 3, Czapliński 3, Kosorotov 3, Fernandez 2, Zhitnikov 1, Šušnja 1, Daszek 1, Lučin 1.

Następne spotkanie niebiesko-biało-niebiescy rozegrają na wyjeździe z Górnikiem Zabrze – 22 kwietnia o godz. 19:00. Natomiast do Orlen Areny zapraszamy 29 kwietnia na godz. 18:00, Wiślacy podejmą wtedy Energę MKS Kalisz. Kibice, liczymy na Waszą obecność i głośny doping!