-:-

Dodano: 23 kwietnia 2022

Szalona pogoń opolan

W 23. serii PGNIG Superligi Gwardia zmierzyła się we własnej hali z Pogonią Szczecin.

Wynik spotkania otworzyli przyjezdni, a rzut karny dla Pogoni wykorzystał Łukasz Gierak. W 10. minucie po trafieniu Marka Monczki na tablicy widniał remis 4:4. Po obu stronach widoczna była twarda gra w obronie, co nie ułatwiało zdobywania bramek. W szeregach gości najlepiej w ataku spisywał się Dawid Krysiak, w ekipie z Opola niezawodny w ofensywie był Marek Monczka. Na trzy minuty przed końcem pierwszej partii na prowadzenie wyszli goście. Przed przerwą Gwardziści zdołali jeszcze doprowadzić do stanu po 12.

Zdobywanie bramek w drugiej połowie rozpoczął Mateusz Jankowski. W 33. minucie po efektownej akcji wykończonej przez Patryka Mauera, Gwardia miała trzy oczka zaliczki. Drużynie przyjezdnych przytrafiło się kilka prostych błędów, lecz opolanie nie potrafili tego wykorzystać. Emocje w tym meczu rosły z każdą minutą, a gra na parkiecie zaostrzyła się. Na 10 minut przed końcem rzut karny na bramkę zamienił Patryk Mauer, a podopieczni Rafała Kuptela mieli trzy oczka przewagi. Szczecinianie zdołali wyrównać, a na 6. minut przed końcem wyjść na prowadzenie. Gospodarze pokazali charakter w ostatnich minutach i doprowadzili do serii rzutów karnych, a w tych kluczową interwencją popisał się Adam Malcher. Opolanie wygrali to spotkanie, ale jeden punkt powędrował do Szczecina.

MVP: Marek Monczka

KPR Gwardia Opole – Sandra SPA Pogoń Szczecin 25:25 (12:12) k. 4:3

KPR Gwardia Opole: Ałaj, Malcher, Lellek – Scisłowicz, Klimenko, Sosna, Fabianowicz, Zarzycki, Klimków, Jankowski 5, Solovev, Mauer 4, Morawski, Stefani, Monczka 10, Milewski.

Trener: Rafał Kuptel

Kary: 14 minut

Karne: 3/3

Sandra SPA Pogoń Szczecin: Arsenic, Viunyk, Wiśniewski – Krok 3, Wrzesiński, Kapela, Wąsowski, Zalevskyi, Gierak 5, Krupa 4, Bosy 3, Stracevic 2, Jedziniak 1, Krysiak 5, Polok 2.

Trener: Rafał Biały

Kary: 6 minut