Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 8 stycznia 2017

Szczypiorniak zgarnia nagrody podczas 82. Plebiscytu Przeglądu Sportowego

Wiele uwagi, zostało poświęcone piłce ręcznej podczas Gali Mistrzów Sportu. 

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce triumfowali w Lidze Mistrzów i zostali polską klubową drużyną 2016 roku w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i TVP.

To był ich rok! Szczypiorniści z Kielc dokonali tego, co przez dziesiątki lat było nieosiągalne dla polskich klubów we wszystkich zespołowych dyscyplinach. Sięgnęli po najbardziej prestiżowe trofeum w klubowym sporcie – wygrali Ligę Mistrzów. Niejako przy okazji dorzucili jeszcze piąty z rzędu dublet, czyli mistrzostwo i Puchar Polski.
przechwytywanie

Pod względem zainteresowania, atmosfery i jakości organizacji mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn odbywające się w Krakowie, Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu nie miały sobie równych. Dlatego też zostały wybrane Najlepszą Imprezą Sportową Roku 2016.

Wszyscy wiedzieli, że wielkie imprezy w Polsce udają się znakomicie, ale styczniowe mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn pod względem organizacyjnym przeszły najśmielsze oczekiwania największych optymistów.
Ostatnio rozgrywano w naszym kraju wielkie turnieje w piłce nożnej i siatkówce, które skończyły się promocyjnym sukcesem. Obie te dyscypliny są jednak w Polsce bardziej popularne niż szczypiorniak, więc trochę obawiano się szczególnie o frekwencję, zwłaszcza w halach, w których nie grali biało-czerwoni. Okazało się, że zupełnie niesłusznie. Areny w Trójmieście, Wrocławiu i Katowicach zapełniały się tysiącami kibiców, tworzącymi fantastyczną atmosferę. Oczywiście najgoręcej było w krakowskiej Tauron Arenie, w której występowała Polska. W sumie na trybunach podczas wszystkich spotkań turnieju zasiadło ponad 400 tysięcy widzów, co stanowi najlepszy wynik w historii europejskiego czempionatu, rozgrywanego co dwa lata od 1994 roku. Komitet organizacyjny pod przewodnictwem Marcina Herry miał powody do dumy. – Myślę, że organizatorzy kolejnych mistrzostw Starego Kontynentu będą korzystać z rozwiązań, które wprowadziliśmy w Polsce – mówił Herra.
przechwytywanie1fot. Krzysztof Porębski

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA to lider rynku gazu ziemnego w Polsce. Spółka od lat wspiera polski sport, w szczególności piłkę ręczną.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo od lat angażuje się i wspiera na poziomie narodowym polską piłkę ręczną, a także podejmuje szereg działań na rzecz zdrowego trybu życia wśród najmłodszych.
Spółka jest Sponsorem Strategicznym Polskiej Piłki Ręcznej od 2010 roku. Nieprzerwanie wspiera seniorskie Reprezentacje Polski Kobiet i Mężczyzn, reprezentacje młodzieżowe, a także jest sponsorem tytularnym Superligi oraz Pucharu Polski kobiet i mężczyzn.
To właśnie polskiej ekstraklasie piłki ręcznej – PGNiG Superlidze dostrzegalne są duże zmiany. Przeprowadzono je w kilka miesięcy. PGNiG powołało spółkę operatorską Superliga Sp. Z o.o., która kierowała transformacją, a teraz sprawuje pieczę nad rozgrywkami. Efektem jest powstanie 11 spółek akcyjnych, wprowadzenie nowej formuły rozgrywek oraz stworzenie ciekawego widowiska sportowego. Wszystko po to, żeby podnieść standardy i dorównać innym zagranicznym ligom.

 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: