-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 15 marca 2017

Szmal zostaje w Vive

Sławomir Szmal zostaje w Vive Tauron Kielce. Doświadczony bramkarz przedłużył kontrakt z Vive Tauron Kielce o jeden sezon. Popularny “Kasa” będzie zawodnikiem “żółto-biało-niebieskich” do końca sezonu 2017/18. 39-letni goalkeeper reprezentuje barwy naszej drużyny od 1 lipca 2011 roku – Emocje związane z poprzednim sezonem i obecne rozgrywki, które pokazują, że cały czas możemy rywalizować z najlepszymi, były dla mnie “motorem napędowym” do podjęcia tej decyzji, że jeszcze mogę pomóc drużynie.
Po Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, najlepszy zawodnik świata 2009 roku zrezygnował z występów w kadrze. Podczas zgrupowania “biało-czerwonych” pomagał w przygotowaniu bramkarzy reprezentacji – Jestem w takim momencie kariery, że mam świadomość o konieczności podjęcia kroków w innym kierunku. Nie związanych z grą w piłkę ręczną, ale związanych z tą dyscypliną. Mam pewne oferty, ale zdecydowałem się jeszcze na rok grania – mówi Sławomir Szmal.

Popularny “Kasa” jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w zespole. Bramkarz rozegrał 288 spotkań w kadrze Polski, zdobywając z reprezentacja trzy medale na turniejach rangi mistrzowskiej – srebrny (Mistrzostwa Świata 2007 – Niemcy) i dwukrotnie brązowy (MŚ 2009 – Chorwacja, MŚ 2015 – Katar). Z naszą drużyna wywalczył do tej pory pięć tytułów mistrza Polski a także dwa brązowe i złoty medal Ligi Mistrzów. Sławomir Szmal jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy ręcznych – Dla mnie ważna jest drużyna. Zawsze podkreślamy, że wygrywamy i przegrywamy razem. W tym roku ważny dla mnie był okres zimowy, kiedy mogłem odpocząć i fizycznie i psychicznie. Czuję się bardzo dobrze.
Z przedłużenia kontraktu z wybitnym zawodnikiem cieszy się Prezes Bertus Servaas – Sławek to wzór profesjonalisty i fantastyczny człowiek, który cały czas prezentuje wysoki poziom sportowy. Jest zawodnikiem, który ma wielkie zasługi dla polskiej piłki ręcznej i nadal stanowi silny punkt naszej drużyny, co pokazały ostatnie mecze Ligi Mistrzów. Jestem bardzo zadowolony z tego, że zostaje u nas na kolejny rok. 
Nasz bramkarz to człowiek-instytucja także poza boiskiem. Popularny “Kasa” często angażuje się w pomocą charytatywną i akcje promujące piłkę ręczną wśród młodzieży.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: