Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 27 czerwca 2017

Szymon Sićko trafi do Vive

19-letni Szymon Sićko będzie zawodnikiem Vive Tauron Kielce. Rozgrywający SPR Chrobrego Głogów zwiąże się z “żółto-biało-niebieskimi” 4-letnią umową od 1 lipca 2017 roku. 

 
Pierwszy sezon młody zawodnik spędzi na wypożyczeniu w beniaminku niemieckiej Bundesligi – TV Huettenberg. W poprzednim sezonie lewy rozgrywający zdobył w PGNiG Superlidze 106 goli w 32 meczach. Swoją karierę Sićko rozpoczął w Szczypiorniaku Dąbrowa Białostocka, skąd trafił następnie do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. W barwach zespołu z Pomorza zdobył 180 goli w 26 meczach, zostając wicekrólem strzelców rozgrywek I ligi. Kolejnym etapem w dynamicznie rozwijającej się karierze zawodnika był zespół PGNiG Superligi – Chrobry Głogów. Z tej drużyny mierzący 198 centymetrów wzrostu zawodnik trafi do Vive Tauron Kielce.
 
– To bardzo perspektywiczny zawodnik i jesteśmy zadowoleni, że udało nam się porozumieć. Pierwszy sezon Szymon spędzi na wypożyczeniu w niemieckiej Bundeslidze, gdzie będzie miał na pewno okazję nabrać doświadczenia w jednej z najsilniejszych lig w Europie. Pozyskanie tak młodego zawodnika to kapitał na przyszłość dla naszego klubu i kolejny etap przebudowy drużyny na kolejne lata – mówi Prezes Bertus Servaas
 
Szymon Sićko był także reprezentantem Polski na różnych szczeblach młodzieżowych, wziął udział w kilku imprezach rangi mistrzowskiej – MŚ juniorów 2015 w Rosji (8 goli), ME U-20 2016 w Danii (31 goli). Zawodnik był nominowany do odkrycia sezonu 2016/17 w PGNiG Superlidze.
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: