Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 19 sierpnia 2020

Talent z Afryki dołączy do Mistrzów Polski!

W sezonie 2020/21 do drużyny Łomża Vive Kielce dołączy szesnastoletni prawy rozgrywający, Yusuf Faruk. Zawodnik pochodzi z Nigerii i już od roku jest wiodącą postacią w reprezentacji tego kraju w kategorii U-19.

Yusuf Faruk Łomża Vive Kielce

Yusuf Faruk urodził się w 19 lutego 2004 r. Jest najbardziej wyróżniającą się postacią reprezentacji Nigerii. Prawy rozgrywający zwiąże się z Mistrzami Polski pięcioletnim kontraktem z możliwością przedłużenia umowy na dwa lata. Przyjazd zawodnika do Kielc planowany jest na wrzesień 2020 r., ale dokładna data zależna jest od sytuacji związanej z pandemią COVID-19.

Yusuf już teraz ma niesamowite umiejętności – mówi Prezes KS Vive Handball Kielce S. A., Bertus Servaas – Zawodnik oczywiście najpierw przejdzie badania lekarskie, a dopiero potem kontrakt wejdzie w życie. W Kielcach będzie trenował z pierwszym zespołem, ale jako klub zadbamy też o jego edukację. Ogromnie się cieszę, że będziemy mogli dać temu chłopakowi szansę na rozwój. Wierzę w niego i mam nadzieję, że w Kielcach, pod skrzydłami trenera Talanta Dujshebaeva, wyrośnie na świetnego zawodnika.

Yusuf będzie trenował z pierwszym zespołem Łomża Vive Kielce, a występował z drugą drużyną Vive Kielce.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: