Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 30 marca 2020

TOKAJ: KONIECZNA JEST WIELOPOZIOMOWA WSPÓŁPRACA

– Wierzę, że z całej tej bezprecedensowej sytuacji wyjdziemy silniejsi – mówi Maciej Tokaj. Zapraszamy do lektury wywiadu z kapitanem Zagłębia.

Za nami kolejne dni domowej kwarantanny. Jak radzisz sobie w tej zupełnie nowej sytuacji?

Okres kwarantanny to doskonała okazja do tego, żeby spędzić czas z najbliższymi. Aktualnie razem z żoną przebywam w Płocku i spędzamy czas w najbliższym gronie. Obecnie priorytetem każdej osoby powinno być zdrowie, dlatego staramy się ściśle przestrzegać wskazówek publikowanych przez odpowiednie organy.

Klub przyłączył się do akcji #ZOSTAŃwDomu. Wszyscy wiemy, jak ważne jest pozostanie w domu w dobie pandemii.

Pozostanie w domu w czasie pandemii jest niezwykle ważne. Na licznych stronach w mediach społecznościowych prezentowane są specjalne wykresy, które pokazują jak duże znaczenie w kontekście rozprzestrzeniania się wirusa ma ograniczenie kontaktu z innymi ludźmi. Obserwując to, co dzieje się na ulicach miast wydaje mi się, że Polacy naprawdę to rozumieją i starają się stosować do zaleceń Ministerstwa Zdrowia.

Jesteś jednym z inicjatorów innej akcji – challenge na FB, który pomaga w zbiórce pieniędzy na służbę medyczną.

Tak, wraz z klubem MKS Zagłębie Lubin oraz kapitan żeńskiej sekcji piłki ręcznej – Kingą Grzyb zainicjowaliśmy challenge, polegający na zbiórce pieniędzy dla służby zdrowia. W obecnej sytuacji potrzebna jest każda złotówka i mamy nadzieję, że takie oddolne inicjatywy przyczynią się do poprawy sytuacji.

Sportowcy w czasie przerwy w treningach cały czas muszą dbać o formę. Jak wyglądają Twoje treningi?

Ostatnie dni dla sportowców są w kontekście utrzymania formy niezwykle ciężkie. Sztab szkoleniowy przygotował dla nas szczegółowy plan przygotowań, w ramach którego mamy rozpisane treningi biegowe oraz siłownię w warunkach domowych. Aby utrzymać formę, na którą pracujemy przez kilka miesięcy, musimy mocno trenować, ale wydaje mi się, że grupę zawodników która gra w Zagłębiu cechuje wysokim poziom profesjonalizmu i jestem pewien, że każdy z nas chce się dalej rozwijać i traktuje ten temat bardzo poważnie.

Co możesz poradzić tym, których dopadło znużenie?

Być może zabrzmi to banalnie, ale na ten moment musimy uzbroić się w cierpliwość i zrozumienie dla innych, bo dla wszystkich jest to nietypowa i trudna sytuacja, która miejmy nadzieję już niedługo się skończy. Należy jednak pamiętać, że ta sytuacja nie oznacza konieczności zrezygnowania z jakiejkolwiek aktywności fizycznej lub umysłowej, a może wręcz stać się okazją do znalezienia nowych zainteresowań.

PGNiG Superliga, co zrozumiałe, zakończyła rozgrywki. Jak możemy ocenić ten sezon w wykonaniu Zagłębia?

Myślę, że obecny sezon w ogólnym rozrachunku możemy ocenić jak najbardziej pozytywnie. Był on jednak przepełniony lepszymi oraz gorszymi momentami, a nasza gra przypominała nieco sinusoidę, co również może być pochodną naszego terminarza. Cieszy jednak postawa zawodników, którzy przyszli do Zagłębia przed tym sezonem z niższych klas rozgrywkowych i z miejsca stali się ważnymi punktami naszego zespołu. Ostatecznie ukończyliśmy rozgrywki na 7 lokacie, najlepszej dla Zagłębia od kilku lat. Żałujemy, że ten sezon się skończył, gra w play-off, do których przy odrobinie szczęścia moglibyśmy przystępować nawet z 6 miejsca, byłaby fajną nagrodą za te kilka miesięcy ciężkiej pracy, ale w obecnej sytuacji zakończenie rozgrywek było jedyną właściwą decyzją.

Wszyscy liczymy na to, że nowe rozgrywki rozpoczną się zgodnie z planem. Aby jednak wrócić do normalności musimy wszyscy razem współpracować.

Głęboko wierzę, że obecna sytuacja zakończy się jak najszybciej i że w lipcu zaczniemy przygotowywać się do nowego sezonu. Aby tak się jednak stało konieczna jest wielopoziomowa współpraca oraz zdrowy rozsądek wszystkich zainteresowanych stron.

Można powiedzieć, że przez pandemię zatrzymaliśmy się. Zwracamy uwagę na to, co najważniejsze…

Dokładnie. Takie chwile jak ta są doskonałą okazją do przeanalizowania pewnych spraw oraz zadbania o to co najważniejsze, czyli o zdrowie oraz stosunki rodzinne. Wierzę, że z całej tej bezprecedensowej sytuacji wyjdziemy silniejsi.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: