Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 21 sierpnia 2021

Torus wierzy w Wybrzeże Gdańsk

Firma Torus przedłużyła strategiczną i tytularną współpracę z zespołem piłkarzy ręcznych Wybrzeża Gdańsk. Obejmuje ona zarówno finansowe wsparcie pierwszego zespołu występującego w PGNiG Superlidze, jak również szkolenia młodzieży.

Zespół Wybrzeża Gdańsk od wielu lat występuje w najwyższej klasie rozgrywek piłki ręcznej w Polsce. Choć w kilku ostatnich sezonach nie odnosił spektakularnych sukcesów, znany jest środowisku szczypiorniaka ze świetnego szkolenia młodzieży – wychował już wielu znakomitych zawodników, w tym reprezentantów kraju.

– Dwa lata temu zadeklarowaliśmy chęć długoterminowej współpracy. Zawiązaliśmy strategiczne partnerstwo i zostaliśmy sponsorem tytularnym klubu. I mimo, że ostatnie półtora roku – czas pandemii – to czas wyjątkowo trudny, który naszej branży też nie rozpieszcza, jesteśmy konsekwentni i nadal będziemy wspierać Wybrzeże Gdańsk. Torus wywodzi się z Gdańska, tutaj realizujemy większość naszych inwestycji, z Trójmiastem wiążemy dalsze plany i rozwój. Cieszę się więc, że możemy się pokazać także jako sponsor, ambasador lokalnego sportu, i wspierać drużynę grającą w najwyższej klasie rozgrywkowej piłki ręcznej w Polsce – mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus.

– Firma TORUS jest z nami od kilku lat – była w tych dobrych chwilach, ale przede wszystkim wspierała nas w tych momentach, gdy było nam ciężko. O tym pamiętamy i bardzo to doceniamy. Tym bardziej cieszymy się, że przed nami kolejny rok współpracy. Podobnie jak nasz sponsor tytularny, my cały czas chcemy iść do przodu, stawiać sobie kolejne cele i mądrze inwestować w rozwój. Chcemy budować solidne fundamenty, by za kilka lat nawiązać walkę z najlepszymi dzisiaj zespołami i stać się ważnym punktem na mapie piłki ręcznej w Polsce – mówi Jacek Pauba, prezes zarządu Wybrzeże Handball.

Podpisana z firmą Torus umowa strategicznej współpracy umożliwia zespołowi Wybrzeża Gdańsk kontynuację rozwoju na wielu polach. Sponsor strategiczny bierze udział w finansowaniu pierwszej drużyny, ale również w szkoleniu grup młodzieżowych, w których obecnie trenuje blisko 170 chłopaków, w większości licealistów. Grupy te (są to różne roczniki) występują zarówno w rozgrywkach halowej, jak i plażowej piłki ręcznej. Jeden z zespołów juniorskich trenowany przez Marcina Pilcha zdobył w ub. roku wicemistrzostwo Polski, inny jedzie w tym roku na finały. Trenerzy pierwszego zespołu obserwują obecnie 14 młodych, bardzo utalentowanych zawodników, którzy za jakiś czas mogą dołączyć do starszych kolegów.

https://www.facebook.com/wybrzezehandball/videos/1347150822367053

Podpisana umowa współpracy ma charakter nie tylko strategiczny, ale również tytularny, co oznacza, że szczypiorniści kolejny, trzeci już sezon występować będą w rozgrywkach PGNiG SuperLigi pod szyldem gdańskiego dewelopera – jako Torus Wybrzeże Gdańsk.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: