Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 16 sierpnia 2020

Torus Wybrzeże Gdańsk wygrywa w Kaliszu

Szczypiorniści Energa MKS-u Kalisz przegrali w swoim czwartym sparingu przed nowym sezonem PGNiG Superligi z Torus Wybrzeżem Gdańsk 25:27. W trakcie meczu prowadzenie zmieniało się przynajmniej kilka razy, ale ostatecznie lepsi okazali się goście. Po spotkaniach w Tarnowie, Preszowie i Kielcach kaliszanie po raz pierwszy zagrali we własnej hali. Spotkanie odbyło się bez udziału kibiców.

Matuesz Kus Energa MKS Kalisz / PGNiG Superliga piłka ręczna

Na parkiecie kaliskiej Areny było bardzo dużo walki i emocji. Spotkanie pod względem tych dwóch elementów prawie nie ustępowało spotkaniom ligowym. Mieliśmy sporo karnych i kilka wykluczeń dla obu stron, co w sparingach z reguły zdarza się rzadziej. W pierwszych piętnastu minutach na niewielkie prowadzenie wyszli goście. W drużynie Energa MKS-u Kalisz dobrze w bramce radził sobie Mikołaj Krekora, ale to goście prowadzili 14:13 po pierwszych 30 minutach. Od początku spotkania na parkiecie pojawili się nowi zawodnicy w obu drużynach, m.in. specjaliści od obrony Mateusz Kus i Franco Daniel Gavidia czy rozgrywający Stanisław Makowiejew, Leandro Comerlatto i Kacper Adamski. 

Na początku drugiej połowy bardzo dobry fragment gry zaliczyli gospodarze wychodząc na trzybramkowe prowadzenie. Trener Strząbała równo rozdzielił czas gry bramkarzy na całą drugą część wpuszczając Łukasza Zakretę, który również pokazał się z dobrej strony broniąc 3 z 4 karnych. Drużyna z Kalisza w ostatnich 15 minutach wpadła jednak w zastój, który dobrze wykorzystało Wybrzeże najpierw odrabiając straty a później samemu wracając na prowadzenie. Utrzymali je mimo kolejnych prób Energa MKS-u.

Wypowiedzi pomeczowe

Tomasz Strząbała, trener Energa MKS-u Kalisz: Praca z zespołem układa się bardzo dobrze. Trenujemy od około czterech tygodni, bardzo ciężko, zwłaszcza fizycznie, żeby wytrzymać trudy całego sezonu. Stąd widać po zawodnikach trochę zmęczenia i ociężałości, ale na tym etapie przygotowań to normalne. To był nasz czwarty sparing, biorąc pod uwagę inne spotkania to był chyba nasz najsłabszy mecz dotychczas. Mając kilkubramkowe prowadzenie nie potrafiliśmy “dobić” przeciwnika i później seriami traciliśmy bramki. Drużyna Wybrzeża zagrała dzisiaj bardzo dobry mecz, wygrała, na pewno na dziś są mają nad nami pewnego rodzaju przewagę psychologiczną przed meczem w drugiej kolejce, natomiast oczywiście sporo rzeczy po dzisiejszym spotkaniu możemy przeanalizować.

Marek Szpera, kapitan Energa MKS-u Kalisz: W okresie przygotowawczym stawiamy na ciężką pracę, o to tutaj w tym wszystkim chodzi. Efekty przyjdą w lidze, na to czekamy i po to tak ciężko trenujemy. Zderzyliśmy się w tym sezonie z innym systemem grania, z którym na pewno sobie poradzimy. Trzy tygodnie to jeszcze kupa czasu, żeby wszystko dopracować i być gotowym na pierwszą kolejkę.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: