-:-

Dodano: 25 września 2019

Torus Wybrzeże po raz trzeci!

Ten mecz zdecydowanie mógł się podobać kibicom. W pełnym walki i emocji starciu, Torus Wybrzeże Gdańsk podejmowało Sandra SPA Pogoń Szczecin. Spotkanie od początku trzymało w napięciu. Ostatecznie, niesieni dopingiem swojej publiczności gdańszczanie zwyciężyli 31:27. Fenomenalne zawody zagrali Mateusz Wróbel i Kamil Adamczyk.

Mecz od skutecznego ataku rozpoczął Paweł Krupa. Szybko odpowiedział Kamil Adamczyk. W dalszej części gry oba zespoły walczyły punkt za punkt. Dopiero od 10. minuty delikatną przewagę zaczęli budować goście. W 12. minucie po bramkach Matuszaka i Horihy było 4:6. Kilka chwil później prowadzenie szczecinian wzrosło do trzech trafień, 7:10. Później, głównie za sprawą świetnie dysponowanych Adamczyka i Wróbla, gdańszczanie zaczęli odrabiać straty. Do przerwy z jednobramkowego prowadzenia cieszyli się gospodarze, 14:13. – W pierwszej połowie wdarł się niepotrzebny chaos, a potem trochę uspokoiliśmy grę i to zaprocentowało – skomentował Mateusz Wróbel.

Wynik drugiej połowy otworzył najskuteczniejszy w zespole gości Arkadiusz Bosy. Wtedy dwa trafienia pod rząd zaliczył Wróbel. Druga połowa to przede wszystkim mocna gra w obronie po obu stronach, co skutkowało licznymi wykluczeniami. Mecz ponownie toczył się punkt za punkt. W 43. minucie, po bramce Wróbla, było 20:20. Taki wyrównany stan rzeczy trwał do 52. minuty.  Później na boisku przeważało Torus Wybrzeże. W 4 minuty podopieczni Thomasa Orneborga zdobyli cztery trafienia – najpierw Wróbel, a potem trzykrotnie Adamczyk. Świetnie w bramce spisywał się w tej części gry Kiepulski. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 31:27. – Jak nie wyciąga się wniosków i Adamczyk karci nas co rusz, a my nic z tym nie robimy, to musiało się zemścić – powiedział po meczu Arkadiusz Bosy.