III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
3
0
G
1
8
M
2
0
S
4
9
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 28 czerwca 2022

Transfery w PGNiG Superlidze [2022/23]

Karuzela transferowa w PGNiG Superlidze rozkręciła się na dobre. W tym miejscu będziemy uzupełniać na bieżąco najważniejsze ruchy transferowe klubów występujących w PGNiG Superlidze.

Poniżej przedstawiamy ruchy kadrowe w PGNiG Superlidze przed startem sezonu 2022/2023.

Ostatnia aktualizacja – 27 czerwca:

Łomża Vive Kielce:

przychodzą: 
– Nedim Remili (Paris Saint-Germain HB)
– Benoit Kounkoud (Paris Saint-Germain HB)
– Piotr Jędraszczyk od 2023 roku (Piotrkowianin Piotrków Trybunalski)
– Yoav Lumbroso od 2023 roku (Limoges Handball)
– Sandro Mestrić od 2023 roku (RD Riko Ribnica)

odchodzą:
– Stas Skube (Montpellier HB)
– Sigvaldi Gudjonsson (Kolstad Handball Trondheim)
– Branko Vujović (TSV Hannover-Burgdorf)

Orlen Wisła Płock:

przychodzą:
– Dawid Dawydzik (Azoty Puławy)
– Marcel Sroczyk (MKS Zagłębie Lubin)
– Kristian Pilipović (Kadetten Schaffhausen)
– Gergo Fazekas
– Marcel Jastrzębski
– Thomas Langerud Kristoffersen od 2023 roku (Haslum HK)

odchodzą:
– Adam Morawski (MT Melsungen)
– Admir Ahmetasević (Pfadi Winterthur)
– Jan Jurecić
– Zoltan Szita (MOL-Pick Szeged)
– Dominik Mierzwicki

Azoty Puławy:

przychodzą: 
– Marek Marciniak (MKS Zagłębie Lubin)
– Kacper Adamski (Energa MKS Kalisz)
– Roko Trivcović
– Ignacio Valles 
– Kelian Janikowski (Torus Wybrzeże Gdańsk)

odchodzą:
– Dawid Dawydzik (Orlen Wisła Płock)
– Antoni Łangowski (Gwardia Opole)
– Aliaksandr Bachko (Górnik Zabrze)
– Łukasz Rogulski (AEK Ateny)

MMTS Kwidzyn:

przychodzą:
– Bartłomiej Jaszka (trener)
– Michał Potoczny (Kristiansand)
– Robert Kamyszek (Energa MKS Kalisz)
– Łukasz Zakreta (Energa MKS Kalisz)
– Filip Wawrzyniak (SMS ZPRP Kielce)

odchodzą:
– Zbigniew Markuszewski (trener)
– Jędrzej Zieniewicz (Energa MKS Kalisz)
– Krzysztof Szczecina (Energa MKS Kalisz)

Górnik Zabrze:

przychodzą:
– Patryk Mauer (Gwardia Opole)
– Piotr Wyszomirski (Tatabánya KC)
– Aliaksandr Bachko (Azoty Puławy)
– Rennosuke Tokuda (TuS N-Luebbecke)
– Casper Liljestrand (Grupa Azoty Unia Tarnów)
– Bartosz Szczepanik (SMS ZPRP Kielce)
– Patrik Liljestrand – II trener (Grupa Azoty Unia Tarnów)

odchodzą:
– Jakub Skrzyniarz (Bidasoa Irun)
– Martin Galia
– Michał Adamuszek

Energa MKS Kalisz:

przyjdą:
– Jędrzej Zieniewicz (MMTS Kwidzyn)
– Patryk Biernacki (TSV Bayer Dormagen)
– Jan Hrdlička (HK FCC Město Lovosice)
– Krzysztof Szczecina (MMTS Kwidzyn)
– Wiktor Karpiński (SMS ZPRP Płock)
– Kamil Adamczyk (Sarrebourg Moselle Sud Handball)
– Łukasz Kużdeba (Grupa Azoty Unia Tarnów)

odejdą:
– Marek Szpera (Arged KPR Ostrovia)
– Mikołaj Krekora (Arged KPR Ostrovia)
– Robert Kamyszek (MMTS Kwidzyn)
– Łukasz Zakreta (MMTS Kwidzyn)
– Bartłomiej Tomczak (Arged KPR Ostrovia)

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski:

przychodzą:
– Krystian Krajewski (UKS MSMS Victoria Łódź)
– Marcel Filipowicz (SMS ZPRP Kwidzyn)
– Eryk Pstrąg (SMS ZPRP Kwidzyn)
– Paweł Kowalski (Gwardia Opole)

odchodzą:
– Piotr Jędraszczyk od 2023 roku (Łomża Vive Kielce)
– Adam Babicz
– Kamil Sadowski

Chrobry Głogów:

przychodzą:
– Wojciech Dadej (Grupa Azoty Unia Tarnów)

odchodzą:

Gwardia Opole:

przychodzą:
– Antoni Łangowski (Azoty Puławy)
– Mateusz Wojdan (Grupa Azoty Unia Tarnów)
– Roman Chychykalo (MKS Zagłębie Lubin)

odchodzą:
– Patryk Mauer (Górnik Zabrze)
– Maciej Zarzycki (Nancy)
– Jan Klimków (Dunkuerque)
– Paweł Kowalski (Piotrkowianin Piotrków Trybunalski)

MKS Zagłębie Lubin:

przychodzą:
– Damian Procho (Handball Stal Mielec)
– Rafał Krupa (Handball Stal Mielec)
– Arkadiusz Michalak (Śląsk Wrocław)

odchodzą:
– Marek Marciniak (Azoty Puławy)
– Marcel Sroczyk (Orlen Wisła Płock)
– Marek Bartosik
– Kamil Drobiecki
– Roman Chychykalo (Gwardia Opole)

Torus Wybrzeże Gdańsk:

przychodzą:
– Rafał Stępień (SPR GKS Autoinwest Żukowo)
– Maciej Papina (SPR GKS Autoinwest Żukowo )
– Jovan Milicević (FK Bjelovar)
– Jakub Będzikowski (SMS ZPRP Kielce)
– Kornel Poźniak (SMS ZPRP Kielce)

odchodzą:
– Artur Chmieliński
– Mateusz Wróbel
– Jacek Sulej
– Krzysztof Gądek
– Kelian Janikowski (Azoty Puławy)
– Dmytro Doroshchuk

Grupa Azoty Unia Tarnów:

przychodzą:
– Dmitryi Smolikov (Handball Stal Mielec)
– Kenya Kasahara (Knattspyrnufélagið Hörður)
– Tomasz Strząbała (trener)

odchodzą:
– Patrik Liljestrand (Górnik Zabrze)
– Kiryl Kniazeu
– Mateusz Kaźmierczak
– Mateusz Wojdan (Gwardia Opole)
– Wojciech Dadej (Chrobry Głogów)
– Łukasz Kużdeba (Energa MKS Kalisz)
– Casper Liljestrand (Górnik Zabrze)
– Jakub Hołda
– Igor Mróz

Sandra SPA Pogoń Szczecin:

przychodzą:
– Wojciech Jedziniak (trener)

odchodzą:
– Łukasz Gierak (Arged KPR Ostrovia)
– Tomek Wiśniewski
– Adam Wąsowski
– Mateusz Zaremba
– Arkadiusz Bosy

Arged KPR Ostrovia:

przychodzą:
– Marek Szpera (Energa MKS Kalisz)
– Krzysztof Misiejuk (Handball Stal Mielec)
– Łukasz Gierak (Sandra SPA Pogoń Szczecin)
– Mikołaj Krekora (Energa MKS Kalisz)
– Bartłomiej Tomczak (Energa MKS Kalisz)

odchodzą:

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: