Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 12 czerwca 2020

Trener Rafał Kuptel na czele ,,Gangu” przez kolejne sezony!

Trener Rafał Kuptel przedłużył kontrakt z Gwardią do 2023 roku! 

Rafał Kuptel Gwardia Opole / PGNiG Superliga piłka ręczna

– Miło jest mi poinformować, iż z sukcesem zakończyły się negocjacje w sprawie określenia zasad współpracy pomiędzy Klubem Gwardia Opole a Trenerem Rafałem Kuptelem. Były to długie rozmowy, albowiem należało uwzględnić długofalowe współdziałanie z Klubem oraz nową sytuację związaną z koronawirusem,  w tym wykazać się zrozumieniem nowej rzeczywistości i dostosować do niej swoje wymagania. Mam nadzieje, że taka postawa jest z jednej strony dowodem na duże przywiązanie Trenera do Drużyny, a z drugiej strony jest to dobry przykład w aspekcie budowania struktury finansowania Klubu przez wszystkich przyjaciół Gwardii Opole. Cel stron został osiągnięty, udało się uzgodnić warunki w zakresie współpracy przez okres następnych 3 lat. Trener Rafał Kuptel świetnie czuje się w Opolu i od samego początku miał przeświadczenie, że kontynuowanie pracy szkoleniowej ma sens i dalsze perspektywy, które należy rozwijać. Trener ma w zamyśle odkrywanie kolejnych talentów i budowanie silnej Drużyny, która będzie osiągać sukcesy, wciąż pozytywnie zaskakując swoich Kibiców i gwarantując duże emocje. Jednocześnie Trener ma nadzieje, że wspólnie z Panem Wojciechem Radziewiczem, Tomaszem Wróblem oraz Drugim Trenerem – Adrianem Fiodorem będą dalej rozwijać ten projekt, choć wiadomym jest, że w nowej sytuacji, będzie o to zdecydowanie trudniej. Trzeba zakasać rękawy i pokonać trudności. – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Pana Marcina Piotrowskiego – przedstawiciela Trenera Kuptela.

– Wątpliwości nie było – ani u Rafała, ani u mnie. Od dawna jesteśmy dobrym duetem, dobrze to współgra – pozostawały po prostu szczegóły, które trzeba było przelać na papier i sfinalizować podpisem, więc dzisiaj stuprocentowo możemy już powiedzieć, że Rafał Kuptel zostaje na kolejne trzy sezony w Gwardii Opole i nadal będziemy budować ten projekt. Mam nadzieję, że uda nam się doprowadzić do tego, żeby to, co rozpoczęliśmy parę lat temu, udało się jeszcze mocniej przekuć na strukturę organizacyjną klubu, która – mam nadzieję – zostanie wzmocniona. Od strony sportowej zadbamy o to, by nawet mimo utraty niektórych zawodników, sprawić niejedną niespodziankę i powalczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli. – komentuje dyrektor sportowy Tomasz Wróbel

Trener Kuptel pracuje w Opolu od 2014, czyli przez zdecydowaną większość swojej menedżerskiej kariery. W tym czasie zdołał m.in.: awansować z drużyną do PGNiG Superligi, wywalczyć historyczny, brązowy medal Mistrzostw Polski i uzyskać promocję do fazy grupowej Pucharu EHF. ,,Gang Kuptela” wygrał w tym okresie aż 108 spotkań ligowych, co plasuje go w absolutnej czołówce polskiej piłki ręcznej. 

– Mamy wizję na budowania tej Drużyny i Klubu. Widzę, że nasza praca tutaj ma sens i to jest dla mnie najważniejsze. Ja staram się robić swoje i wykonywać powierzoną mi pracę jak najlepiej potrafię, otaczając się przy tym dobrymi ludźmi, którzy mnie wspierają i podążają w tym samym kierunku. Choć zdarzają się trudne momenty, mam nadzieję, że nasze wspólne osiągnięcia będą stale owocowały w przyszłości. Wierzę w tę ekipę i wiem, że możemy sprawić jeszcze niejedną niespodziankę. – podsumowuje Trener Kuptel. 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: