Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 15 lipca 2021

Trójkolorowi rozpoczynają treningi!

Nieco wcześniej niż pierwotnie planowano, Trójkolorowi rozpoczynają treningi przygotowujące do sezonu 2021/2022! We wtorek na pierwszym spotkaniu stawił się komplet zawodników, poza dwoma młodymi kadrowiczami: Pawłem Krawczykiem i Dawidem Molskim.

Prócz zawodników znanych z poprzedniego sezonu, skład uzupełniło grono nowych twarzy. To obrotowy Sebastian Kaczor i dwaj rozgrywający: Damian Przytuła i Piotr Rutkowski. Młode pokolenie reprezentują skrzydłowy Igor Bykowski oraz rozgrywający Wojciech Mrozek.

W ramach współpracy z SPRem Górnik Zabrze, prawo do udziału w treningach otrzymało także pięciu adeptów szczypiorniaka. To Jakub Kohrs (lewoskrzydłowy), Bruno Mazurkiewicz (bramkarz), Szymon Mucha (prawoskrzydłowy), Kamil Szeląg (rozgrywający) i Jakub Sładkowski (obrotowy). Przyglądać się im będzie trener Marcin Lijewski i być może za jakiś czas również któryś z nich zawita w zespole, śladem Pawła Krawczyka.

Pierwsze zajęcia Trójkolorowych to rozruch na sztucznym boisku przy ul. Wyciska w Zabrzu. W kolejnych dniach zabrzanie trenować będą codziennie na siłowni lub stadionie do południa oraz na hali wczesnym wieczorem.

W trakcie tegorocznych przygotowań zabrzan czeka tradycyjnie sporo gier sparingowych. Pierwsze przetarcie nastąpi 28 lipca, kiedy to zabrzanie zmierzą się z Zagłębiem Lubin. Dwa dni później Trójkolorowi spotkają się z HC ROBE Zubří w Hali Pogoń. 4 sierpnia Górnicy pojadą do Karwiny zmierzyć się z tamtejszym Banikiem, a w pierwszy weekend sierpnia potyczkować się będą w corocznym Memoriale im. Ryszarda Matuszaka w Głogowie. Tydzień później zagrają sparing z Gwardią w Opolu, a 20 i 21 sierpnia zagrają w turnieju w Zubří. Przygotowania zakończyć miał tradycyjny turniej o Puchar Prezesa Górnika Zabrze, który planowany był na 27 i 28 sierpnia. Już jednak wiadomo, że będzie to weekend eliminacji do Ligi Europejskiej, dlatego trwają właśnie poszukiwania nowego terminu na zabrzański turniej.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: