-:-

Dodano: 17 marca 2018

Trudna przeprawa Azotów

Nie miały łatwej przeprawy z niżej notowanym KPR Legionowo szczypiorniści Azotów-Puławy. Wicelider grupy pomarańczowej wygrał 29:24, ale długimi fragmentami zespół z Mazowsza stawiał puławianom solidny opór.

Legionowo zdecydowanie lepiej weszło w mecz. Goście nieco zaskoczyli miejscowych wysoką obroną 3-2-1 i przez pierwsze 20 minut korzystali z błędów i nieskuteczności Azotów. W 9 minucie po drugim z rzędu trafieniu Oskara Niedziółki KPR prowadził 4:1. Puławianie powoli zaczęli odrabiać starty, ale napędzani głośnym dopingiem sowich kibiców gracze z Legionowa ani myśleli ustępować wyżej notowanemu rywalowi. Jednak w 16 minucie po dwóch trafieniach byłego gracza KPR Wojciecha Gumińskiego Azotowcy dogonili rywali (remis po 8). Od tego momentu przyjezdni trafili tylko cztery razy (po dwa gole Michała Prątnickiego i Kacpra Adamskiego) podczas gdy miejscowi – osiem razy. Ale pierwsze prowadzenie Azotów-Puławy zanotowaliśmy dopiero w 23 minucie, gdy na 12:11 zespół z Puław wyprowadził wspomniany Gumiński. Do końca pierwszej połowy kibice miejscowych cieszyli się jeszcze z goli jubilata – Patryka Kuchczyńskiego i Pawła Grzelaka, które dały Azotom-Puławy pewne prowadzenie 16:12.

Druga odsłona zaczęła się od dwóch goli gospodarzy i wydawało się, że w drugiej połowie miejscowi uzyskają wyraźną przewagę. Nic z tych rzeczy. Ambitny zespół z Legionowa ani myślał się poddawać i w 46 minucie zmniejszył starty do zaledwie dwóch goli (20:18). Azotowcy odpowiedzieli błyskawicznie, korzystając z dobrych interwencji Vadima Bogdanova w 50 minucie prowadzili 23:18. Ostatnie 10 minut niewiele już zmieniło i puławianie, w szeregach których pojawili się powracający po kontuzjach Marko Panić, Bartosz Kowalczyk i Adam Skrabania, wygrali 29:24.

Azoty-Puławy – KPR Legionowo 29:24 (16:12)
Azoty-Puławy: Bogdanov, Koshovy – Kuchczyński 5, Ostroushko 5, Gumiński 5, Orzechowski 3, Grzelak 3, Kasprzak 3, Podsiadło 2, Panic 1, Kowalczyk 1, Jurecki 1, Jarosiewicz, Skrabania.
KPR: Krekora, Kujawa, Wyrozębski  – Prątnicki 5, Niedziółka 4, Suliński 3, Brinovec 3, Rutkowski 3, Adamski 2, Ciok 2, Ignasiak 1, Gawęcki 1, Grabowski, Kowalik.