Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 18 kwietnia 2017

Trudne zadanie przed Wybrzeżem

Czerwono-biało-niebiescy po krótkiej przerwie świątecznej powrócili do treningów. Już w najbliższy czwartek we własnej hali rozegrają pierwszy mecz ćwierćfinałowy z Azotami Puławy. Podopieczni duetu Wleklak – Lijewski zdają sobie sprawę z wagi tego spotkania. 
Szczypiorniści Wybrzeża już w poprzednim tygodniu rozpoczęli ciężkie przygotowania do ćwierćfinału PGNiG Superligi. Do treningów powrócili w Poniedziałek Wielkanocny. – Przygotowania do meczów w ćwierćfinałach nie różnią się od tych z rundy zasadniczej. Jest praca nad taktyką i analiza materiałów video. Czekają nas kolejne dwa ciężkie spotkania, do których musimy podejść w pełni skupieni – tłumaczył Artur Chmieliński.
Osłabieni kadrowo gdańszczanie awansem do ćwierćfinału sprawili sporą niespodziankę. To właśnie wygrana nad Azotami Puławy w ostatnim meczu rundy zasadniczej zapewniła im miejsce w najlepszej ósemce ligi. – W sporcie wszystko jest możliwe. Pokazaliśmy w Puławach, że nawet tej klasy przeciwnik ma słabsze okresy gry, które można wykorzystać. Oni są teraz podrażnieni tą porażką i przyjadą do nas po zwycięstwo. Sądzę jednak, że gdy zagramy w pełnym skupieniu i będziemy wykorzystywać nadarzające się okazje, to może być bardzo ciekawy dwumecz – dodał bramkarz Wybrzeża.
Wygrana w ćwierćfinale z pewnością nie będzie łatwym zadaniem. Najbliższy rywal Wybrzeża to klasowy zespół. – Azoty mają skład złożony z bardzo dobrych technicznie i doświadczonych zawodników. Liczba punktów, które zebrali na koniec sezonu zasadniczego świadczy o ich sile – ocenił najbliższego rywala Chmieliński.
Zarówno trenerzy, jak i zawodnicy zespołu przyznają, że awans do ćwierćfinału był ich ukrytym przedsezonowym celem. Niestety, w miarę upływu sezonu ze składu Wybrzeża z powodu kontuzji wypadło kilku podstawowych zawodników. Gra w 1/4 jest więc sporym sukcesem. – Można powiedzieć, że otworzyła się przed nami pewna droga, którą każdy z nas chciałby pójść. Na tej drodze stoją jednak Puławy. Jest to dla nas szansa na ponowne pokazanie się z dobrej strony oraz możliwość zagrania dwóch ciężkich meczów z klasowym rywalem. Są to mecze, które dają duży bagaż doświadczenia, które jest nam niezmiernie potrzebne – dodał Artur.
Bramkarz czerwono-biało-niebieskich podkreśla jeszcze jeden ważny element, na który w ćwierćfinałowym spotkaniu liczy cały zespół. – Serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków piłki ręcznej na ten mecz. Grając w swojej hali zawsze ma się tę dodatkową energię, którą dają kibice. Mam nadzieję, że również w najbliższym meczu ona nas poniesie i zagramy dobre zawody – zakończył.
1/4 PGNiG Superligi: Wybrzeże Gdańsk – Azoty Puławy, czwartek, 20.04.2017 r., godz. 18.30
wybrzeze_fb_main_azoty_cwierc_01

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: