-:-

Dodano: 26 lutego 2022

Trwa piękny sen Piotrkowianina

Piotrkowianin się nie zatrzymuje. W pięknym stylu zrewanżował się Zagłębiu Lubin za porażkę z pierwszej rundy i pokonał Miedziowych 31:24 (15:10) w spotkaniu 17. Serii PGNiG Superligi.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. – MKS Zagłębie Lubin / PGNiG Superliga

W poprzedniej rundzie to Zagłębie przerwało zwycięską serię Piotrkowianina wygrywając we własnej hali 32:25. Tym razem jednak zespół Bartosza Jureckiego nie pozwolił rywalowi nawet pomyśleć o punktach. Rozpoczął od mocnego uderzenia prowadząc w 6. minucie 3:0. Strzelecką niemoc Zagłębia przerwał Marek Marciniak, ale Piotrkowianin odpowiedział trafieniami Jana StolarskiegoPiotra Swata wygrywając w 8. minucie 5:1. Tę przewagę z pierwszych minut zespół gospodarzy utrzymał do przerwy. Po trzydziestu minutach było 15:10 dla gospodarzy.

Początek drugiej połowy wytrącił Zagłębiu nadzieję na odrobienie strat. Piotrkowianin wygrał pierwsze pięć minut po zmianie stron 5:1 i w 36. minucie na świetlnej tablicy było 20:11. Od tego momentu gra się wyrównała, momentami wydawało się nawet, że to Zagłębie ma inicjatywę, ale przewaga była za duża do zniwelowania. Ostatecznie Piotrkowianin zanotował jedenaste zwycięstwo w tym sezonie, wygrywając 31:24. – Ten piękny sen trwa. Dziś nie zagraliśmy swojego najlepszego spotkania. W drugiej połowie przydarzył nam się przestój, ale pomimo tego rzuciliśmy aż 31 bramek. Odczarowaliśmy również Marcina Schodowskiego. W poprzednich meczach murował bramkę, dziś znaleźliśmy na niego sposób. Cieszymy się bardzo i myślimy już o pojedynku z Azotami Puławy – powiedział Kamil Mosiołek – MVP pojedynku.

Próbowaliśmy dziś wszystkiego. Na boisku byli wszyscy zawodnicy, robiłem roszady. Nie udało się niestety zatrzymać będącego na fali Piotrkowianina. Wracamy do Lubina i myślimy już o kolejnych spotkaniach. Dla nas każdy punkt jest na wagę złota – dodał Jarosław Hipner, szkoleniowiec Zagłębia.

Piotrkowianin – Zagłębie Lubin 31:24 (15:10)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot, Chmurski – Mosiołek 7/3, Stolarski 4, Babicz 3, Mastalerz 3, Pacześny 3, Szopa 3, Jędraszczyk 2, Pożarek 2, Surosz 2, Swat 1, Wawrzyniak 1, Doniecki, Matyjasik