Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 30 czerwca 2021

Trzech nowych zawodników dołącza do Zagłębia!

Do składu męskiej drużyny Zagłębia Lubin dołącza trzech nowych zawodników! Od sezonu 2021/2022 barwy Miedziowych reprezentować będą Mateusz Drozdalski, Michał Bekisz i Patryk Iskra.

Mateusz Drozdalski / MKS Zagłębie Lubin

Mateusz Drozdalski jest dobrze znany kibicom piłki ręcznej w regionie. 21-letni środkowy rozgrywający większość swojej kariery spędził w niedalekiej Legnicy, gdzie był wyróżniającym się graczem czołowej drużyny grupy B, czyli tamtejszej Siódemki. Mierzący 186 cm zawodnik ostatni sezon spędził w drużynie lidera grupy D pierwszej ligi. Z zespołem ORLEN Upstream SRS Przemyśl nowy zawodnik Miedziowych wywalczył awans do Ligi Centralnej, będąc wyróżniającym się graczem na pierwszoligowych parkietach. W 20. spotkaniach zdobył dla swojej drużyny 86 bramek – Ciężka praca i dobra postawa w ubiegłym, przełomowym dla mnie sezonie sprawiły, że zostałem zauważony przez Zagłębie. Klub z Lubina ma fajną, młodą drużynę i bardzo mi się podoba ich szybki styl gry. Myślę, że uda mi się wkomponować w zespół i na parkietach PGNiG Superligi pokażę się z jak najlepszej strony – mówi Mateusz Drozdalski.

Z wicemistrza grupy C pierwszej ligi do Zagłębia trafił lewy rozgrywający, Michał Bekisz. Dla drużyny KS AZS-AWF Biała Podlaska zdobył sto bramek w osiemnastu spotkaniach i podobnie jak wyżej wymieniony Mateusz Drozdalski był wyróżniającym się zawodnikiem na pierwszoligowych parkietach. 23-letni rozgrywający mierzy 190 cm. – Jestem bardzo zadowolony, że będą mógł reprezentować barwy Zagłębia. Zespół jest młody i perspektywiczny, a do tego bardzo dobrze prowadzony przez sztab szkoleniowy. Jestem przekonany, że pod wodzą trenerów dołożę cegiełkę do sukcesów Zagłębia i razem osiągniemy zamierzone cele – mówi zawodnik, który w ubiegłym sezonie był w czołówce strzelców grupy C na zapleczu PGNiG Superligi.

Ostatnim z zawodników, który dołączył do drużyny Zagłębia jest reprezentant SMS ZPRP Gdańsk. Mowa o prawym rozgrywający Patryku Iskrze, który dla swojej drużyny zdobył w ubiegłym sezonie 83 bramki w dwudziestu meczach. Młody zespół z Gdańska na finiszu rozgrywek grupy A uplasował się na dziewiątej pozycji, jednak do szóstego miejsca zabrakło zaledwie trzech punktów. Iskra swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczął w rodzinnym Radomiu, gdzie spędził okres od młodzika do juniora młodszego, po czym dostał się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Gdańsku. Teraz 19-latek będzie miał możliwość zaprezentowania się na parkietach PGNiG Superligi Mężczyzn – Informacja o możliwości transferu do Zagłębia bardzo mnie ucieszyła. Wiem, że jest to drużyna, w której będę mógł rozwijać swoje umiejętności. Będę robił wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc zespołowi w rozgrywkach superligowych – mówi Patryk Iskra.

Mateusz Drozdalski i Michał Bekisz z Zagłębiem Lubin związali się dwuletnim kontraktem z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Patryk Iskra podpisał z lubińskim klubem dwuletnią umowę. 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: