III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
6
G
0
7
M
2
1
S
3
9
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 8 marca 2018

Trzech nowych zawodników w Zagłębiu

Od nowego sezonu barwy męskiej drużyny Zagłębia Lubin reprezentować będzie trzech nowych szczypiornistów! Do miedziowego klubu przechodzą: Jakub Moryń, Mikołaj Kupiec i Maciej Tokaj.
 
Dwaj pierwsi, to obecnie zawodnicy Mebli-Wójcik Elbląg. Jakub Moryń najlepiej przedstawił się podczas wczorajszego meczu, zdobywając 10 bramek i dla swojej drużyny i będąc najjaśniejszą postacią na parkiecie.  Jakub Moryń jest wychowankiem Wisły Płock w barach której zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2015/2016. Rozgrywający, który może również grać na skrzydle występował także w pierwszoligowych rezerwach płockiego klubu, a w swoim obecnym zespole jest wyróżniającym się zawodnikiem. 21-letni gracz w 25 meczach zdobył 114 i zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji strzelców PGNiG Superligi Mężczyzn.
 
Mikołaj Kupiec również jest wyróżniającym się zawodnikiem beniaminka z Elbląga. W 23 meczach zdobył 76 bramek, może grać na lewym i środku rozegrania. 24-letni zawodnik swoje pierwsze kroki stawiał w UKS „Orlik” Świebodzin. W Elblągu gra od drugiej rundy sezonu 2012/2013.
 
Trzeci z zawodników, który od nowego sezonu będzie reprezentować barwy Zagłębia Lubin obecnie jest graczem czołowej drużyn PGNiG Superligi, NMC Górnika Zabrze. Maciej Tokaj, to kolejny po Jakubie Moryniu wychowanek Wisły Płock. W latach 2013-2016 reprezentował barwy MKS-u Poznań. Na swoim koncie 23-letni środkowy rozgrywający ma na swoim koncie tytuły wicemistrza Polski Juniorów (2011, 2012) oraz Mistrza Polski Juniorów (2013).
 
– Cieszymy się, że udało nam się podpisać te trzy kontrakty. Są to młodzi, perspektywiczni zawodnicy, którzy na pewno wniosą dużo świeżej krwi do zespołu. Dalej inwestujemy w ambitną młodzież, która chce się rozwijać i ma wesprzeć zespół i poprawiać jego możliwości – mówi Bartłomiej Jaszka, trener Zagłębia Lubin.
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: