-:-

Dodano: 2 listopada 2019

Trzecie zwycięstwo Piotrkowianina

Piłkarze ręczni Piotrkowianina odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie 2019/2020 PGNiG Superligi. Podopieczni Bartosza Jureckiego wygrali ze Stalą Mielec 29:25 (13:11). Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo.

W 10. minucie Piotrkowianin prowadził 7:4 i wydawało się, że ma mecz pod kontrolą. Ambitna Stal zaczęła jednak odrabiać straty. W 25. minucie doprowadziła do remisu 10:10, a zespół Bartosza Jureckiego raził nieskutecznością. W końcówce pierwszej odsłony odskoczył jednak na dwie bramki i do szatni zszedł z wynikiem 13:11.

Dwie minuty po zmianie stron był znów remis – 13:13, a przez najbliższe minuty żaden z zespołów nie mógł odskoczyć na 2 bramki. Remisem pachniało do 46. minuty. Wówczas, od stanu 21:21, Piotrkowianin wyszedł na trzybramkowe prowadzenie 25:22 i nie oddał już go do końca spotkania. Stal miała problemy ze skutecznością z rzutów karnych. Nie wykorzystała aż czterech, a świetne zmiany w bramce dawał Damian Procho. Wynik spotkania ustalił Piotr Swat, a po chwili utonął w objęciach swoich kolegów.

Nie musimy ładnie grać, najważniejsze są punkty, a dzisiaj dopisujemy trzy do swojego dorobku. Największą i najważniejszą naszą bronią jest konsekwencja. Powtórzę się raz jeszcze – konsekwencja. Jeśli będziemy trzymać się z góry założonego planu, to będzie dobrze – podsumował spotkanie Bartosz Jurecki.

Piotrkowscy kibice pokazali, że mają wielkie serca. W trakcie meczu prowadzona była zbiórka na operację rączki kilkumiesięcznej Weroniki. Zebrano 7252 złote.