Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 9 grudnia 2021

Turniej SMS CUP startuje już w ten weekend

W sobotę 11 grudnia, rozpocznie się pierwsza edycja turnieju SMS CUP. Do rywalizacji w kieleckiej Hali Legionów przystąpią cztery Szkoły Mistrzostwa Sportowego. SMS Cup odbędzie się w profesjonalnej oprawie, a jego celem jest promocja młodych talentów piłki ręcznej oraz przybliżenie zawodnikom standardów ligi zawodowej. Transmisja turnieju na www.tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz na Facebooku PGNiG Superligi i Handball Polska.

Rywalizacja w ramach SMS Cup rozpocznie się już w sobotę o godz. 14:00. Turniej zainauguruje mecz pomiędzy SMS Zagłębie Lubin a SMS ZPRP Kwidzyn. Tego samego dnia SMS ZPRP Płock zmierzy się z SMS ZPRP Kielce. Drużyny staną naprzeciw siebie o 16:00.

Dla młodych zawodników będzie to przedsmak „świętej wojny”, która zostanie rozegrana w niedzielę o 14:30, pomiędzy Łomżą Vive Kielce a Orlen Wisłą Płock.

Zanim jednak odbędzie się hit 13. serii PGNiG Superligi, do rywalizacji ponownie przystąpią najbardziej utalentowani zawodnicy Szkół Mistrzostwa Sportowego. Najpierw o godz. 9:00 zostanie rozegrany mecz o 3. miejsce w turnieju SMS CUP.  Następnie o godz. 11:00 będzie miał miejsce wielki finał, w którym zmierzą się ze sobą dwie zwycięskie drużyny z sobotnich eliminacji. Na najlepszy zespół czekać będzie wyjątkowe trofeum – przechodni puchar ufundowany przez Prezydentów Miast Kielc oraz Płocka.

Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w znanej fanom szczypiorniaka Hali Legionów. Rozgrywki odbędą się w standardzie znanym ze spotkań PGNiG Superligi. Zawodnicy rozegrają mecze na sportowej podłodze elastycznej Teraflex a partnerzy wydarzenia będą eksponowani na bandach LED. Dla kibiców, którzy chcą na żywo śledzić zmagania młodych szczypiornistów w Hali Legionów, wstęp wolny.

Harmonogram spotkań:

Sobota (11 grudnia 2021):

14:00 SMS Zagłębie Lubin – SMS ZPRP Kwidzyn

16:00 SMS ZPRP Płock – SMS ZPRP Kielce

Niedziela (12 grudnia 2021):

9:00 – mecz o 3. miejsce

11:00 – finał

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: