-:-

Dodano: 8 grudnia 2016

Za twarda Stal dla głogowian

W ostatnim meczu 14. Serii PGNiG Superligi Stal znowu zaskoczyła teoretycznie silniejszego przeciwnika, wygrywając z Chrobrym Głogów 18:21
W Głogowie kibice na pierwsze trafienie musieli poczekać dobre kilka minut. Dopiero w  piątej minucie bramkę dla Stali rzucił Krupa. Chrobry wyrównał dwie minuty później, a autorem bramki był Świtała. Gole na początku spotkania bramki padały bardzo rzadko. Duża w tym zasługa bramkarzy obu zespołów – w Stali grającego trenera Krzysztofa Lipki, a w Chrobrym Michała Kapeli. Poza tym obydwie drużyny nie mogły wypracować dogodnych pozycji rzutowych, a jeśli już tak się stało rzuty były albo niecelne, albo padały łupem bramkarzy. Chrobry znów walczył nie tylko z przeciwnikiem, ale też z nieskutecznością. W samej pierwszej połowie nie wykorzystał czterech rzutów karnych. W tym elemencie gry skuteczność gospodarzy wyniosła zero procent.
14seria_chrvssta_foto7
Mielczanie bardzo dobrze grali w defensywie, co nie ułatwiało Chrobremu zadania. I to właśnie goście byli o krok do przodu. Głogowianie na pierwsze prowadzenie wyszli dopiero w 25. minucie po rzucie Świtały. Radość na trybunach nie trwała jednak długo, bo Stal błyskawicznie wykorzystywała błędy głogowian. Goście szybko wyrównali, a ostatecznie zakończyli pierwsze trzydzieści minut gry wynikiem 9:11 na korzyść mielczan.
Druga część spotkania właściwie niczego nie zmieniła. – Udało nam się odskoczyć w drugiej połowie na pięć, sześć bramek, zaczęliśmy kontrolować wynik. Spowodowane to było konsekwencją w gzre. – mówił po meczu Tomasz Sondej, trener Stali. Chrobry, choć grał dobrze w obronie, to w ataku zawodził. To nie była ta sama drużyna, która kilka dni wcześniej pokonała Gwardię. Podkreślał to trener Chrobrego Jarosław Cieślikowski. – Po takim spotkaniu trudno powiedzieć coś pozytywnego o swojej drużynie. Martwię się, że dzisiaj pomimo pewnych ustaleń i takiego ostrzeżenia jakie wysłała nam Stal z meczu w Kwidzynie, nie było widać skupienia i determinacji, szczególnie jeśli chodzi o wykończenie akcji. – mówił trener głogowian.
14seria_chrvssta_foto3
Choć wtedy też pojawiały się błędy i sporo nietrafionych rzutów, to tym razem było ich dużo więcej. Właśnie z tego powodu głogowianie spotkanie przegrali. Losy spotkania mogły się jeszcze zmienić na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem, bo Chrobry miał kilka szans na rzucenie bramek, ale okazji nie wykorzystał. Szkoda, bo przy świetnej dyspozycji Kapeli, punkty mogły zostać w Głogowie.
KS SPR Chrobry Głogów – SPR Stal Mielec 18:21 (9:11)