Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 24 listopada 2016

U siebie o wysoką stawkę

Miesiąc – tyle szczypiorniści Wybrzeża czekali, aby zaprezentować się przed własną publicznością. Za nimi seria wyjazdowych spotkań. W sobotę, we własnej hali, podejmą KPR RC Legionowo. Oba zespoły sąsiadują w tabeli grupy granatowej. Zapowiada się pełen emocji mecz o wysoką stawkę.
Do spotkania z zespołem z Legionowa szczypiorniści Wybrzeża podchodzą z dodatkową motywacją. Wyraźnie podrażnieni po dwóch z rzędu wyjazdowych porażkach, chcą potwierdzić swoje umiejętności. – W obydwu spotkaniach brakowało nam gry od pierwszych minut. Wydaje mi się, że czekaliśmy na rozwój wydarzeń na boisku i budziliśmy się dopiero, gdy rywal uzyskiwał sporą przewagę bramkową. Udawało się gonić wynik, ale trudno jest grać bezbłędnie przed drugie 30 minut. Mimo szans na korzystny wynik, nie daliśmy rady zdobyć punktów. Porażki uczą i mimo, że przegraliśmy, nie były to mecze gdzie nas zdeklasowano. Musimy wyjść maksymalnie skoncentrowani i grać przez całe 60 minut. Czujemy niedosyt i jesteśmy głodni kolejnych punktów. – zapewnia Damian Kostrzewa.
Szczypiorniści Wybrzeża mają za sobą serię trzech wyjazdowych spotkań. Teraz wreszcie, po miesiącu, zaprezentują się we własnej hali. – Za nami trzy bardzo dalekie wyjazdy i z całą pewnością fajnie ponownie pokazać się przed własną publicznością. U siebie musimy zdobywać punkty i mam nadzieję, że tym razem tak będzie. – dodaje gdańszczanin.
To na pewno nie będzie proste zadanie. KPR RC Legionowo jest bardzo mocnym zespółem. Ma wielu wyróżniających się zawodników. Dodatkowych emocji dodaje fakt, że oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli grupy granatowej. Walka będzie się toczyć o 3 punkty. – Zdajemy sobie sprawę, jaka jest stawka tego meczu. To może na nas wpłynąć jedynie pozytywnie. W zespole z Legionowa z całą pewnością należy wyróżnić Witalija Titowa, aktualnego lidera klasyfikacji strzelców, ale na każdej pozycji mają klasowych graczy. My przede wszystkim musimy się skupić na swojej grze i wykorzystać swoje atuty. – powiedział lewoskrzydłowy Wybrzeża.
Damian Kostrzewa w tym sezonie ma trudne zadanie, z którego świetnie się wywiązuje. Wobec kontuzji Piotra Papaja jest jedynym lewoskrzydłowym w składzie. Obecnie, z 49 trafieniami na koncie, jest najlepiej punktującym zawodnikiem w gdańskim zespole. – Ostatnie dwa sezony były dla mnie trudne przed kontuzje, z którymi się zmagałem i cieszę się, że teraz ze zdrowiem już wszystko jest w porządku. Przepracowałem dobrze okres przygotowawczy, bardzo cieszy mnie każdy kolejny trening i mecz. W poprzednim klubie też praktycznie grałem bez zmiennika, więc nie jest to dla mnie nic nowego. Jestem gotowy pomagać drużynie w każdym meczu przez całe 60 minut. – zakończył.
Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK wszyscy posiadacze legitymacji Honorowego Dawcy Krwi mają darmowy wstęp na mecz z KPR RC Legionowo. Ponadto, zachęcamy krwiodawców do oddawania krwi w dniach na hasło „Silni Razem”. Pierwsze 15 osób, które to zrobi w piątek, 25 listopada, otrzyma wejściówkę na sobotnie spotkanie. Organizatorzy nie zapominają także o najmłodszych kibicach Wybrzeża. W przerwie meczu odbędzie się konkurs dla dzieci z upominkami od Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku.
Wybrzeże Gdańsk – KPR RC Legionowo, 26.11.2016 r., godz. 17.00, hala AWFiS w Gdańsku, ul. K. Górskiego 1.legionowo_plakat

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: