-:-

Dodano: 11 grudnia 2019

Udane pożegnanie z kibicami

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni bardzo udanie pożegnali się z kibicami w 2019 roku w hali przy ulicy Twardowskiego. W meczu, gdzie dominowała głównie defensywa gospodarze wygrali z Energą MKS Kalisz 22 – 19.

Początek spotkania zwiastował wysoką skuteczność obydwu zespołów. Kaliszanie trafiali z ataku pozycyjnego, natomiast gospodarze wyprowadzali kontry z tzw. szybkiego środka. Po 7 minutach bardzo ofensywnej gry na tablicy wyników było 5 – 4 i nagle jakby wszystko stanęło. Przez kolejne 7 minut żadna z drużyn nie zdołała pokonać golkipera. Impas przełamał dopiero rzutem ze skrzydła Paweł Gąsiorek doprowadzając do remisu. Po obiecującym początku tempo gry zdecydowanie spadło, a jedną z kluczowych akcji dla losów meczów była czerwona kartka dla Dzianisa Krytskiego, który sfaulował będącego w kontrze Wojciecha Jedziniaka. Do przerwy gospodarze prowadzili 11 -10.

Drugą część meczu rozpoczął w bramce Mateusz Gawryś i jak się później okazał był to strzał w dziesiątkę. Kaliszanie w ciągu 17 minut zdobyli jedną bramkę z rzutu karnego, a sposób na golkipera gości znalazł Paweł Gąsiorek. Chwilę później trener przyjezdnych zmienił system w ataku grając 7 w polu i na 5 minut przed końcem publiczność zgromadzona w hali przy ulicy Twardowskiego mogła drżeć o wynik. W końcówce sprawy w swoje ręce wziął kapitan Paweł Krupa, którego dwie bramki bacznie przyczyniły się do zwycięstwa 22 -19. Ostatnie spotkanie w tym roku zespoły zagrają w piątek.

ODWIEDŹ CENTRUM MECZOWE:
ZOBACZ STATYSTYKI I MATERIAŁY WIDEO Z MECZU

Sandra SPA Pogoń Szczecin 22:19 Energa MKS Kalisz

Sandra Spa Pogoń: Terekhof (3/8 – 27 proc.), Gawryś (7/9. – 44 proc.) – Wrzesiński, Horiha 4, Krupa 6, Bosy, Biernacki 3, Jedziniak 1, Krysiak 4, Matuszak 1, Rybski 3 (1/2), Fedeńczak.
Karne: 1/2.
Kary: 2 min. (Krupa).

Energa MKS: Krekora (5/8 – 38 proc.), Liljestrand (3/6 – 33 proc.), Zakreta (4/6 – 40 proc.) – Galewski 3, Bożek, Gąsiorek 4 (1/1), Kamyszek 4, Drej 1, Klopsteg 2, Misiejuk 3, Pilitowski 2, Krycki.
Karne: 1/1.
Kary: 6 min. (Gąsiorek, Drej, Krycki – 2 min.).
Czerwona kartka: Dzianis Krycki za faul na Wojciechu Jedziniaku w 14. minucie meczu.

Sędziowie: Fahner, Kubis (obaj z Głogowa).