-:-

Dodano: 24 lutego 2021

Udany rewanż Ademar

Pierwsza przegrana Nafciarzy w tej edycji EHF Ligi Europejskiej. W meczu 9. kolejki tych rozgyrwek szczypiorniści ORLEN Wisły Płock ulegli Abanca Ademar Leon 32:27 (16:9).

To nie był udany występ drużyny. Nafciarze od pierwszych minut byli wyraźnie wolniejsi od przeciwników, grając jakby na zaciągniętym hamulcu ręcznym. Gospodarze szybko przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku, wychodząc na prowadzenie 6:1. Brakowało skuteczności i dokładności w ataku, a w obronie pozostawiano Hiszpanom zdecydowanie więcej miejsca, niż miało to miejsce kilka dni wcześniej w ORLEN Arenie. Sporo frustracji wywoływały także niezrozumiałe decyzję sędziów tego spotkania i to wszystko złożyło się na fakt, że w pierwszych trzydziestu minutach Wisła była tłem dla drużyny Ademar Leon.

Po zmianie stron Wisła zaczęła od trzech kolejnych bramek Zoltana Szity, co dało nadzieję na korzystny rezultat. Nafciarze grali zdecydowanie lepiej, niż przed przerwą, a to znajdywało odzwierciedlenie w wyniku. W 40.min. Serdio zmniejszył straty do gospodarzy do czterech oczek i dalej pozostawali w grze. Hiszpanie jednak skutecznie pilnowali bezpiecznej przewagi i nie pozwolili mocniej zagrozić im zwycięstwu. Wprawdzie w 52.min. Przemek Krajewski trafił na 27:24 i taki obrót spraw zmusił do poproszenia o przerwę przez Manolo Cadenasa. Jednak chwilę po powrocie na parkiet swoją szansę przestrzelił Krzysztof Komarzewski, na co dwukrotnie odpowiedział najlepszy na boisku Natan, co w zasadzie zakończyło emocje w tym spotkaniu. Ostatecznie Nafciarze przegrali 27:32, co było ich pierwszą przegraną w tej edycji Ligi Europejskiej.

Abanca Ademar Leon – ORLEN Wisła Płock 32:27 (16:9)

Ademar: Slavić, Ghedbane – Marchan 4, Feuchtmann 3, Natan 11, Lucin 9, Martinez 2, Donlin 1, Jaime 3, Perez Arce 4, Lodos, Llamazares, Semedo 4, Piechowski 1, Kisselev 2, Casqueiro 2

ORLEN Wisła: Morawski – Krajewski(2), Komarzewski(1), Daszek(4), Ruiz(1), Serdio(5), Szita(5),Toto, Mindegia(4), Terzić(1), Susnja (1), Mihić(4)