-:-

Dodano: 17 marca 2019

UDANY REWANŻ MMTS NA ZAGŁĘBIU

Starcie MMTS Kwidzyn i Zagłębia Lubin nie przyniosło niespodzianek i zakończyło się triumfem gospodarzy. Po ciężkiej i chwilami dość twardej rywalizacji kwidzynianie wygrali 25:23, a po 6 bramek dla MMTS zdobyli: Michał Peret i Andrzej Kryński. Tym samym MMTS skutecznie zrewanżował się za porażkę poniesioną w I rundzie w Lubinie.

Początek gry upłynął jednak pod znakiem przewagi lubinian, którzy rozpoczęli mecz od prowadzenia 1:3. Jedyną bramkę dla kwidzynian zdobył wówczas Michał Peret, który chwilę później dołożył kolejne dwa trafienia i po 5 minutach gry mieliśmy remis 3:3.

Od tego momentu gra się też wyrównała i w kolejnych minutach zespoły walczyły bramka za bramkę. Sytuacja ta utrzymała się do 15 minuty i stanu 7:7. Wówczas skromną przewagę wywalczyli lubinianie, którzy po golach Tomasza Pietruszko i Romana Chychykalo wyszli najpierw na prowadzenie 7:9, a chwilę później 8:10. W końcówce lepiej radzili sobie jednak gospodarze, a dwa trafienia Andrzeja Kryńskiego pozwoliły czerwono-czarnym zakończyć pierwszą połowę remisem 10:10.

Po przerwie gospodarze ruszyli do ataku i po bramkach Michała Pereta, Adriana Nogowskiego i Roberta Orzechowskiego wyszli na prowadzenie 13:10. Lubinianie starali się utrzymać kontakt z rywalem, co umożliwiły dwa trafienia Stanisława Gębali. MMTS odpowiedział jednak kolejnymi trzema trafieniami z rzędu i po 40 minutach gry prowadził 16:12.

Wysokie prowadzenie podopiecznych trenera Tomasza Strząbały utrzymało się jednak tylko do 46 minuty i stanu 19:15. Zagłębie dołożyło bowiem trzy gole z rzędu i na 10 minut przed końcem traciło do gospodarzy tylko jedną bramkę – 19:18. Na szczęście MMTS wówczas po raz kolejny przeszedł do ofensywy zdobywając 5 bramek przy jednym trafieniu rywali.

Po 54 minutach gry czerwono-czarni prowadzili zatem 24:19 i pewnie kroczyli po kolejny komplet punktów. W końcówce meczu lubinianie starali się jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale gol Michała Pereta zdobyty w ostatniej minucie meczu skutecznie to uniemożliwił. W efekcie komplet punktów został w Kwidzynie, umacniając MMTS na szóstej pozycji w ligowej tabeli.

MMTS Kwidzyn – Zagłębie Lubin 25:23 (10:10)

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Dudek – Orzechowski 4, Kryński 6, Krieger 1, Peret 6, Janiszewski 1, Adamski 2, Szczepański 1, Rosiak, Nogowski 1, Ossowski 1, Potoczny 2, Przytuła.

Zagłębie Lubin: Małecki, Skrzyniarz – Bondzior 2, Kużdeba 1, Mrozowicz 1, Gębala 3, Szymyślik, Sroczyk, Pietruszko 1, Moryń 4, Jaszka 3, Dudkowski 3, Chychykalo 5.