-:-

Dodano: 24 listopada 2021

Udany rewanż Nafciarzy w Lidze Europejskiej!

Wicemistrzowie Polski zagrali wczoraj wieczorem we Francji z Fenix Toulouse HB. Wynik czwartego meczu Nafciarzy w fazie grupowej Ligi Europejskiej zdecydowanie na korzyść zawodników z Płocka (30:24). Nafciarze umacniają swoją pozycję na drugim miejscu w tabeli grupy A Ligi Europejskiej.

Nafciarze zaczęli zmagania w Lidze Europejskiej od dwóch wygranych, w trzecim spotkaniu płocczanie ulegli w ORLEN Arenie Fuchse Berlin. Dziś na wyjeździe o kolejne punkty zagrali z francuski Fenix Toulouse.

Przeciwnicy Nafciarzy postawili im trudne warunki i dlatego też w pierwszej połowie spotkania na tablicy wyników widniał remis (13:13). Druga część meczu należała już do ORLEN Wisły Płock.

W ekipie rywala szczególnie wyróżnił się Jef Lettens, który zatrzymywał rzuty Nafciarzy, lecz z każdą kolejną minutą spotkania Nafciarze co raz lepiej prezentowali się w defensywie. Fenix postawił trudne warunki na parkiecie w pierwszej połowie, przez co udało im się odrobić straty. Ostateczenie po 30 minutach meczu tablica wyników we Francji pokazywała remis 13:13.

Nafciarze po powrocie na boisko, zaprezentowali skuteczną defensywę, a skuteczne obrony Loczka doprowadziły do zbudowania coraz większej przewagi bramkowej nad Francuzami. Po 40. minutach meczu na tablicy wyników widniał rezultat 19:18. Był to moment przełomowy starcia, po którym Francuzi nie byli już w stanie nawiązać rywalizacji z Nafciarzami.

W 50. minucie meczu ORLEN Wisła Płock prowadziła aż 7 bramkami i bez nerwów, do końca kotrolowała przebieg meczu.

Obecnie Nafciarze zajmują drugie miejsce, a Fenix z jednym zwycięstwem i trzema porażkami jest czwarty.

W ostatniej minucie spotkania 30. bramkę dla Nafciarzy zdobył Lovro Mihić ustanawiając wynik meczu 30:24. Wisła w pierwszym meczu z Francuzami zwycięzyła, kończąc spotkanie wynikiem 33:29.

Strzelcy bramek: Zhitnikov 6, Kosorotov 6, Serdio 4, Mihić 4, Daszek 3, Fernandez 2, Szita 2, Krajewski 2, Susnja 1