III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
4
G
0
8
M
0
5
S
5
5
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 10 listopada 2016

Utrzymać koncentrację

ORLEN Wisła do pojedynku z Zagłębiem Lubin podejdzie na fali euforii po zwycięskim meczu z THW Kiel w VELUX EHF Champions League. -Kluczem do kolejnego zwycięstwa będzie koncentracja. – mówi Tomasz Gębala.
Jedno zwycięstwo i osiem porażek – to bilans Miedziowych po dziewięciu kolejkach PGNiG Superligi. Zapewne w założeniach dorobek punktowy Zagłębia na tym etapie miał być dużo większy. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że podopieczni Pawła Nocha w tym sezonie są mistrzami horrorów – na osiem meczów trzy przegrali tylko jedną bramką, a kolejne dwa różnicą dwóch oczek. Warto wspomnieć jeszcze spotkanie z Vive Tauronem Kielce – wprawdzie przegrane 22:28, ale Zagłębie pozostawiło w nim po sobie dobre wrażenie. Widać, że odległa pozycja w tabeli nie odzwierciedla rzeczywistego potencjału Zagłębia. Dlatego Nafciarze w sobotę nie powinni pozwolić gościom rozwinąć skrzydeł – dosłownie i w przenośni. Największą siłą lubinian są właśnie młodzi skrzydłowi Jan Czuwara i Arkadiusz Moryto. Obaj w sumie zdobyli już 79 bramek i są najskuteczniejszymi graczami Miedziowych.
Podopieczni Piotra Przybeckiego do tego pojedynku przystąpią w bardzo dobrych nastrojach. Wreszcie odnieśli od dawna oczekiwane zwycięstwo w Lidze Mistrzów, pokonując w środę THW Kiel 24:22, co na pewno doda im jeszcze więcej pewności siebie przed kolejnymi pojedynkami. Mając to na uwadze, spotkanie z Zagłębiem powinno być dla nich tylko formalnością – Oczywiście jesteśmy faworytem tego spotkania, ale to nie zwalnia nas z utrzymania odpowiedniego poziomu koncentracji. To ona będzie kluczem do zwycięstwa. Zagłębie w tym sezonie pokazało, że potrafi grać w piłkę ręczną. Jak poczuje szansę na sprawienie niespodzianki, ich determinacja wzrośnie i może być nerwowo. My po prostu musimy zagrać na swoim poziomie i wówczas będziemy mogli dopisać do swojego konta kolejne punkty – mówi Tomasz Gębala.
Za Nafciarzami przemawia również statystyka – na 63 mecze z Zagłębiem odnieśli oni 48 zwycięstw. Ostatni sukces Miedziowych miał miejsce w październiku 2009. Wówczas jeszcze w „Blaszak” Arenie zwyciężyli oni 31:27.
ORLEN Wisła Płock – Zagłębie Lubin – 10. Kolejka PGNiG Superligi, 12.11.2016, godz. 18.00

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: