Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 29 czerwca 2022

Veljko Davidović na dwa lata w Torus Wybrzeżu Gdańsk

29-letni Serb Veljko Davidović po przejściu testów medycznych podpisał dwuletni kontrakt z Torus Wybrzeżem Gdańsk. Doświadczony obrotowy ma w swoim CV występy w czterech krajach.

Przed podpisaniem dwuletniego kontraktu, Veljko Davidović przeszedł testy medyczne w klinice Rehasport w Poznaniu. Obrotowy został pozytywnie zaopiniowany przez specjalistów z kliniki i nie było żadnych przeciwwskazań do podpisania kontraktu.

Jestem zadowolony z przenosin do polskiej ligi, w której jest wiele bardzo dobrych drużyn i zawodników, a w Torus Wybrzeżu Gdańsk spotkałem się od początku z dużym profesjonalizmem. W Serbii przez większość spotkań grałem przez 60 minut, zarówno w ataku, jak i w obronie. Dla mnie to defensywa jest najważniejszym elementem piłki ręcznej, gdyż dzięki niej można zdobywać łatwiejsze bramki – powiedział obrotowy po podpisaniu kontraktu.

W ubiegłym sezonie Veljko Davidović zagrał w 26 meczach klubu Radnicki Kragujevac, w których zdobył 110 bramek. Wcześniej występował również w innych ligach. Poza Serbią, grał m.in. w hiszpańskim klubie CD Bidasoa Irun, a także w Izraelu i w Macedonii Północnej. 

Veljko Davidović, który jest szóstym transferem gdańskiego klubu, to drugi obok Damiana Woźniaka obrotowy w kadrze Torus Wybrzeża. W zespole występującym w PGNiG Superlidze spotka m.in. swojego rodaka Jovana Milicevicia, który również w tym okienku transferowym dołączył do kadry czerwono-biało-niebieskich.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: