Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 17 sierpnia 2017

VI MEMORIAŁ LEONA WALLERANDA OSTATNIM SPRAWDZIANEM PRZED SUPERLIGĄ

Drugi sezon zawodowej PGNiG Superligi zbliża się wielkimi krokami. Już w najbliższy weekend w hali AWFiS w Gdańsku odbędzie się tradycyjny Memoriał Leona Walleranda. To kolejny sprawdzian przed startem rozgrywek.

 
Na nieco ponad tydzień przed startem PGNiG Superligi w hali AWFiS odbędzie się VI Memoriał Leona Walleranda. To kolejna, po środowym otwartym sparingu z norweskim Kolstad Håndball okazja, aby odmłodzony zespół Wybrzeża zaprezentował się przed własną publicznością. Tym razem kibice będą mogli zobaczyć, jak ich zespół wypada na tle superligowych przeciwników.
 
W gdańskim turnieju, poza gospodarzami, wystąpią same superligowe zespoły: Pogoń Szczecin, Meble Wójcik Elbląg oraz beniaminek rozgrywek Spójnia Gdynia. Organizatorem VI Memoriału Walleranda jest Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Wybrzeże Gdańsk.
 
Pierwsza edycja Memoriału Leona Walleranda odbyła się w 2012 roku. Leon Wallerand urodził się w 18 lipca 1921 roku w Nowym Klinczu, a zmarł 27 września 2011 roku w Gdańsku. Podczas II wojny światowej był w II Korpusie Polskim generała Władysława Andersa i walczył m.in. w Monte Cassino. Wychował ponad 40 reprezentantów Polski w piłce ręcznej i przeszkolił ponad 1500 zawodników. W 1951 roku został pierwszym szkoleniowcem GKS-u Wybrzeże Gdańsk, a w 1958 roku powołał sekcję w Spójni Gdańsk. Jednym z jego wychowanków był Bogdan Wenta, którego namówił do uprawiania piłki ręcznej.
 
Szczegółowy plan turnieju:
18.08.2017 (piątek)
Godzina 17:00           MEBLE WÓJCIK ELBLĄG – SPÓJNIA GDYNIA
Godzina  19:00           WYBRZEŻE GDANSK – SANDRA SPA POGOŃ SZCZECIN
19.08.2017 (sobota)
Godzina 11:00                       PRZEGRANI MECZÓW PIĄTKOWYCH
Godzina 13:00                       WYGRANI MECZÓW PIĄTKOWYCH
 
WSTĘP WOLNY!
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: