-:-

Dodano: 29 kwietnia 2017

Finały 2017: Vive pokazało siłę

Drużyna Vive Tauron Kielce przystąpiła do rewanżowego meczu ćwierćfinału z NMC Górnikiem Zabrze w roli zdecydowanego faworyta. W pierwszym spotkaniu w Zabrzu żółto-biało-niebiescy pokonali gospodarzy 33:23 i ta 10 bramkowa zaliczka dała dużą swobodę przed rewanżem.
Ta swoboda i pewność siebie widoczna była już od pierwszego gwizdka. Kielczanie zaczęli spotkanie niezwykle skupieni i zmotywowanie. Zresztą, wynik był tego doskonały odzwierciedlenie. Goście rzucili swoją pierwszą bramkę dopiero w 10 minucie spotkania, w tym czasie żółto-biało-niebiescy trafili już sześciokrotnie. O pierwszą przerwę trener Ryszard Skutnik poprosił już w 6 minucie. Uwagi szkoleniowca wówczas niewiele zmieniły w grze Górnika.
Kibice oglądając grę swoich zawodników z pewnością mogli być zadowoleni z ich postawy. Doskonale funkcjonowała obrona, świetnie w bramce spisywał się Filip Ivić, a w ataku prawie każda akcja kończyła się golem.
W 24 minucie o drugi czas poprosił trener gości przy wyniku 15:5. Po tej przerwie kielczanie rzucili jeszcze 3 bramki, a Górnik 2. Po 30 minutach była 18:7 i tak naprawdę awans do półfinału został rozstrzygnięty.
W drugiej połowie zespół ze Śląska zagrał trochę lepiej, ale ta poprawa gry nie zmieniła jej obrazu, ponieważ kielczanie cały czas pewnie konstruowali akcje wypracowując sobie doskonałe sytuacje do zdobywania bramek. W ostatnim kwadransie meczu w bramce gości pojawił się Mateusz Kornecki i decyzja o wprowadzeniu tego zawodnika była jedną z lepszych. Młody bramkarz odbił kilka trudnych piłek w tym dwa rzuty karne wykonywane przez Tobiasa Reichmanna i Dean Bombaca. W zespole Vive Tauron Kielce cały mecz świetnie bronił, wcześniej wspomniany Filip Ivić, a najwięcej bramek rzucił Paweł Paczkowski (6 trafień).
Spotkanie zakończyło się wynikiem 32:19 i tym samym Vive Tauron Kielce  zagra w półfinale z MMTS Kwidzyn.
Bramki VTK: Jurecki 5, Jachlewski  2, Bielecki 1, Lijewski 3, Aginagalde 4, Chrapkowski 1, Reichmann 2, Kus 2, Paczkowski 6, Walczak 2, Djukić 2,
Bramki Górnik: Bushkou 2, Tomczak 2, Daćko 6, Gliński 1, Ścigaj 1, Adamuszek 2, Sluijters 1, Tokaj 2, Fąfara 2.