-:-

Dodano: 3 lutego 2017

Vive pokonało beniaminka

To spotkanie od dawna wywoływało wielkie emocje wśród piotrkowskich kibiców. Pierwsi z nich zasiedli na trybunach Hali Relax już około 15:30. Faworyt mógł być tylko jeden. Mistrz Polski wygrał w Piotrkowie 30:19.
W 12. minucie spotkania 16. kolejki Piotrkowianin prowadził z Vive Tauron Kielce 7:4, ale był to tzw. łabędzi śpiew piotrkowskiej drużyny. Mistrzowie Polski podkręcili tempo i już po chwili był remis. Kolejne minuty należały do podopiecznych Talanta Dujszejbajewa. Do przerwy przyjezdni prowadzili 15:12, a w drugiej połowie pokazali jak powinno grać się w defensywie. Pierwszy kwadrans po zmianie stron przyniósł zaledwie dwie rzucone bramki przez Piotrkowianina. Goście wykorzystali tę niemoc i w 45. minucie prowadzili 24:14. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Vive Tauron różnicą jedenastu trafień – 30:19.
Piotrkowianin – Vive Tauron Kielce 19:30 (12:15)
Piotrkowianin: Banisz, Procho – Mróz 1, Woynowski, Iskra, Swat, Góralski 2, Nastaj 2, Surosz, Krawczenko, Pożarek, Achruk, Makowiejew 8, Tórz 1, Pacześny 5/2, Wędrak.
Trenerzy: Zbigniew Markuszewski i Dmytro Zinchuk
Kary: 10 min (Woynowski, Swat, Achruk, Tórz, Pacześny)