Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 13 lutego 2017

Vive znowu w domu

Po 67 dniach Vive Tauron Kielce wracaję we wtorek do Hali Legionów. „Żółto-biało-niebiescy” po raz pierwszy po Mistrzostwach Świata zaprezentują się przed własną publicznością
– Bardzo się cieszę, że w końcu będę mógł zagrać w końcu w domu po kontuzji i przerwie na MŚ – mówi Patryk Walczak. Kielecki obrotowy nie miał okazji zagrać w Hali Legionów od początku października, kiedy to nabawił się poważnej kontuzji dłoni. 24-letni zawodnik będzie miał okazję zaprezentować się przed kielecką publicznością po długiej przerwie, dodatkowo przeciwko swojej byłej drużynie – Pogoni Szczecin – Oczywiście rozmawiałem z kolegami ze Szczecina, ale nie udało się od nich nic „wyciągnąć”. Na pewno przeciwnik będzie grał ambitnie i mocno w obronie, ponieważ tym charakteryzował się Górnik Zabrze, który prowadził obecny trener Pogoni – Mariusz Jurasik. Wydaję mi się, że trener próbuje wprowadzić to teraz w zespole ze Szczecina.
Były zawodnik naszej drużyny Mariusz Jurasik prowadzi Pogoń od końca listopada 2016 roku, zastąpił wtedy na tym stanowisku grających trenerów – Wojciecha Zydronia i Michala Brunę – Oczywiście znam Mariusza od dłuższego czasu, występowaliśmy w kieleckim zespole i w reprezentacji. Po zespole ze Szczecina możemy się spodziewać podobnej gry taktycznej jaką prezentował Górnik, kiedy był tam trenerem. Na pewno zagrają ambitnie i twardo. Na pewno Mariusz nie miał zbyt wiele czasu na zmiany, ale z każdym kolejnym meczem drużyna będzie grać tak jak tego oczekuje  – ocenia przed spotkaniem Mateusz Jachlewski.
Ostatni mecz kielecki zespół rozegrał w minioną sobotę. Kielczanie wystąpili w Mielcu w 11-osobowym składzie. Odpowiedź na pytanie, kto wróci do składu poznamy po poniedziałkowych zajęciach – Wiele wtedy się wyjaśni. Pod znakiem zapytania stoi występ Mateusza Kusa, który doznał uraz kolana podczas meczu w Mannheim. Ponadto, Krzysiek Lijewski ma stłuczoną dłoń. W ostatnim czasie zatrucie przeszedł Dean Bombac – powiedział o sytuacji kadrowej drugi trener Tomasz Strząbała.
Wtorkowy rywal zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli grupy granatowej z dorobkiem sześciu punktów – To drużyna złożona z doświadczonych zawodników, obytych nie tylko w naszej lidze, ale również zagranicą. Po przebytych przygotowaniach z trenerem Mariuszem Jurasikiem wygrali spotkanie z Piotrkowianinem i myślę, że będą chcieli także powalczyć z nami – ocenia asystent trenera Talanta Dujszebajewa.
W zespole ze Szczecina nie brakuje zawodników, którzy w przeszłości występowali w „żółto-biało-niebieskich” barwach. W drużynie występują Wojciech Zydroń i Matuesz Zaremba.
Spotkanie w Hali Legionów rozpocznie się we wtorek o godz. 18:30. Transmisja mecz w Canal + Sport.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: