-:-

Dodano: 2 listopada 2019

W ostatnich sekundach

Zawsze było wiadomo, że kiedy do Głogowa przyjeżdża Górnik to zapowiada się dobre granie. Mocne, zacięte i atrakcyjne. I nie inaczej było w sobotę w Głogowie. Grający w kratkę głogowianie nie byli faworytem spotkania. Chrobry wyszedł jednak na boisko, tak jakby ligowe granie zaczynał od nowa. NMC Górnik Zabrze wygrał w 32:31.

Kilkanaście dni przerwy pozwoliły głogowianom zregenerować siły i spokojnie potrenować przede wszystkim te elementy gry, które kulały podczas ostatnich spotkań. To było widać już od pierwszych minut meczu. Gospodarze grali twardo, mądrze i konsekwentnie. Mocną obroną zaskoczyli chyba zabrzan, bo gościom zdobywanie bramek nie przychodziło łatwo. W bramce świetnie spisywał się Stachera i Chrobry wyszedł na 2. bramkowe prowadzenie. Gra wyrównała się około 20. minuty i już do końca pierwszej części toczyła właściwie bramka za bramkę.

W drugiej części meczu choć nieco spadło tempo, to z każdą minutą rosły emocje. Górnicy po trafieniach Sluijtersa i Kondratiuka wyszli na 2. bramkowe prowadzenie, ale cieszyli się nim raptem chwilę. Krzysztofik i Babicz wyrównali bardzo szybko. Ten drugi był najskuteczniejszym zawodnikiem Chrobrego – trafił 7 razy, ale pod koniec meczu skręcił kostkę i końcówkę spotkania oglądał zza linii bocznej. Chrobry nie zwalniał tempa i co rusz zaskakiwał zabrzan ciekawymi akcjami. W 51. minucie głogowianie prowadzili 28:25. I w głogowskiej hali zrobiło się jeszcze bardziej gorąco po dwóch bramkach Górnika. W 59. minucie z kontry trafił Wawrzyniak i wszystko wydawało się rozstrzygnięte. I tak, jak przez te 59 minut gospodarze grali chyba swój najlepszy mecz w tym sezonie, to ostatnie półtorej minuty należało do gości. Chrobry nie postawił kropki nad i – zrobili to zabrzanie i po bramce Bushkou’a w 59’50 mogli cieszyć się ze zwycięstwa.