Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 17 marca 2019

W PIOTRKOWIE PĘKŁA CZTERDZIESTKA

Bezproblemowe zwycięstwo odniósł zespół Orlen Wisły Płock w Piotrkowie Trybunalskim. Wicemistrzowie Polski pokonali walczącego o awans do ósemki Piotrkowianina 40:24 (18:11).

Od pierwszych minut przewaga gości nie podlegała żadnej dyskusji. W 12. minucie, po rzucie Lovro Mihicia, było 7:2. Piotrkowianin próbował walczyć, ale podopieczni Xaviera Sabate bardzo skutecznie spisywali się w defensywie. Na dziewięć minut przed końcem pierwszej połowy zrobiło się 8:11, ale szósty bieg wrzucił Ondrej Zdrahala i po serii jego trafień goście zeszli do szatni z siedmioma bramkami przewagi – 18:11.

W drugiej części gry obraz spotkania był podobny. Na boisku pojawił się Grzegorz Sobut, któremu przed meczem prezes klubu Tomasz Zwierzchowski wręczył okolicznościową koszulkę z numerem 1000. Piotrrkowski doświadczony rozgrywający rzucił dwie efektowne bramki, a w zespole gospodarzy podobać mogła się jeszcze gra Orfeusa Andreou. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem w niegroźnej sytuacji Kacper Pyrka zderzył się z Szymonem Woynowskim. Ten drugi mocno ucierpiał i został odwieziony do szpitala. Na szczęście diagnozy nie są złe i wszystko wskazuje, że piotrkowski zawodnik nie będzie musiał pauzować.

Piotrkowianin – Orlen Wisła Płock 24:40 (11:18)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho, Pyrka – Urbański, Woynowski, Szopa 1/1, Kaźmierczak, Swat 3, Nastaj 3, Surosz 1, Andreou 4, Mastalerz 3, Sobut 2, Tórz 2, Pacześny 5.
Rzuty karne: 1/3
Kary: 4 min (Kaźmierczak – 4 min.)

Orlen Wisła: Płock Morawski 1, Wichary – Daszek 5, Krajewski 1, Racotea 1, Moya 4, Zdrahala 7, Góralski 1, Piechowski 2, Mihić 5, Sulić 7, Gębala 3, Mlakar 3.
Rzuty karne: 0/0
Kary: 4 min (Racotea – 2 min., Sulić – 2 min.)

Sędziowali: Michał Fabryczny (Mysłowice), Jakub Rawicki (Katowice). 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: