-:-

Dodano: 2 maja 2019

W Trójmieście bez zmian

Po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku ekipa z Gdańska lepsza w derbach Trójmiasta. Arka Gdynia – Energa Wybrzeże Gdańsk 29-30.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Wybrzeże zaczęło od prowadzenia po bramce Janikowskiego, lecz już w następnej minucie Rychlewski wyrównał z karnego. Zespoły zdobywały bramkę za bramkę do 15. minuty, gdy bramkę na 7:9 rzucił Komarzewski. Arka szybko odrobiła stratę i w 18. minucie był już remis 10:10. Wybrzeże miało szansę prowadzić 3 bramkami w 29. minucie, lecz kontrę Janikowskiego wybronił Pieńczewski. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się przewagą 3 bramek dla Wybrzeża po rzucie Kondratiuka i wynikiem 13:16.

Na początku drugiej połowy Kamyszek trafił bramkę na 14:16. Później Wybrzeże utrzymywało przewagę 3/4 bramek aż do 41. minuty. Wtedy przewagę gdańszczan powiększył Komarzewski. W 50. minucie Arka zdobyła 2 szybkie bramki na wynik 25:28. W 56. minucie po rzucie Rychlewskiego przewaga Wybrzeża wynosiła już tylko 2 bramki. W 59. bramkę kontaktową dla gospodarzy zdobył Brukwicki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:30 i zwycięstwem Energa Wybrzeże Gdańsk.

Arka: Pieńczewski, Ram – Wołowiec, Brukwicki 2, Całujek, Czaja, Jamioł 3, Kamyszek 8, Przysiek 4, Ćwikliński, Rychlewski 7, Skwierawski 1, Wolski 1, Dworaczek, Jasowicz 3.

Energa Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski – Adamczyk, Bednarek, Ciołak, Frańczak, Gądek, Gajek, Komarzewski 7, Kondratiuk 9, Sulej, Wróbel 7, Papaj 3, Prymlewicz 1, Janikowski 3, Salacz.