-:-

Dodano: 23 lutego 2019

W Trójmieście rządzi Kwidzyn

W spotkaniu 19. serii PGNiG Superliga zespół z Kwidzyna pokonał gdyńską Arkę 33:27. Końcówka pierwszej i drugiej połowy w dużej mierze zadecydowała o zwycięstwie ekipy przyjezdnej.

Początek meczu, jak i jego większość, wyrównany. W obu drużynach świetnie spisywali się bramkarze – Bartosz Dudek (MMTS) i Maciej Pieńczewski (Arka). Wynik spotkania otworzył skutecznym rzutem Rafał Jamioł. W odpowiedzi Nogowski ze skrzydła i remis. W 8. minucie celnie rzucił Kamyszek (remis po 3). Z drugiej strony skutecznie Michał Peret (3:4 dla MMTS-u). Od 20. minuty gracze z Kwidzyna zaczęli powiększać przewagę do kilku bramek. Od stanu 8:9 po rzutach Potocznego i Adamskiego zrobiło się 10:13. W końcówce pierwszej połowy dwa celne rzuty Nogowskiego do pustej bramki dały pięć bramek przewagi i na przerwę szczypiorniści schodzili z wynikiem 12:17 (dla MMTS).

Po zmianie stron zawodnicy drużyny gospodarzy rzucili się do odrabiania strat. Celnie rzucali m.in. Przysiek, Jamioł i Kamyszek a dla gości Ossowski. W 41. minucie po skutecznej akcji Wolskiego goście prowadzili już tylko dwiema bramkami (19:21). Jednak dwa razy trafia Adamski i ponownie prowadzenie wzrasta do czterech bramek (19:23). Kiedy w 54. minucie Wołowiec trafił do bramki gości wydawało się, że końcówka będzie bardzo wyrównana. Wynik na tablicy – 25:27. Jednak ponownie przyjezdni są skuteczniejsi i m.in. po trzech trafieniach Orzechowskiego prowadzą w tym spotkaniu. Ostatecznie MMTS wygrywa w Gdyni z Arką 33:27.

ARKA: Pieńczewski, Zimakowski – Ćwikliński, Czaja, Jamioł 5, Jasowicz 2, Kamyszek 9, Lisiewicz 2, Przysiek 5, Rutkowski, Skwierawski, Wołowiec 2, Wolski 1, Całujek 1

MMTS: Dudek, Szczecina 1 – Adamski 3, Guziewicz, Janiszewski, Krieger, Kryński 5, Landzwojczak 3, Nogowski 3, Orzechowski 6, Ossowski 1, Peret 6, Potoczny 5, Przytuła, Rosiak, Szczepiński