-:-

Dodano: 16 grudnia 2020

Waleczna SPR Stal Mielec przegrała z wicemistrzami Polski

Niespodzianki w Mielcu nie było. SPR Stal Mielec starała się, walczyła, jednak przegrała z Orlen Wisłą Płock. Dla obu drużyn był to ostatni w tym roku mecz PGNiG Superligi.

Niko Mindegia Orlen Wisła Płock / PGNiG Superliga

Tak to już jest w tym sezonie, że drużyny o najbliższym meczu dowiadują się na dwa dni przed jego rozegraniem. Właśnie tak było w tym przypadku. SPR Stal Mielec w środę miała mieć wolne, a Orlen Wisła Płock miała grać z Gwardią Opole. Wiadomo jednak jak to ostatnio jest z planami.

Mielczanie to jednak waleczny zespół i właściwie bez przygotowania postanowili podjąć rękawicę i zagrać z jedną ze zdecydowanie najlepszych drużyn w Polsce.

Pierwsze minuty tego meczu nie sprawiały, że wielbiciele strzeleckich kanonad mieli ciarki na plecach. Obie drużyny wręcz raziły nieskutecznością, nieprzemyślanymi decyzjami rzutowymi i błędami własnymi. Wykazać się za to mogli bramkarze, którzy między słupkami spisywali się bez zarzutu.

Goran Andjelić już do jedenastej minuty meczu miał dwa obronione rzuty karne na koncie. Tym samym po kwadransie gry mieliśmy remis 5:5, a za taki obrót spraw mielczan na pewno można było chwalić. Tym bardziej, że po pięknym trafieniu Miljana Ivanovicia z drugiej linii i szybkiej kontrze Rafała Krupy, prowadzili nawet 5:4.

Niedługo później jednak przebudzili się wicemistrzowie Polski, którzy zarówno w obronie, jak i w ataku zaczynali wskakiwać na wyższe obroty. W ten sposób po dwudziestu minutach zbudowali sobie już czterobramkową przewagę (5:9).
Do końca pierwszej połowy już tylko powiększali swoją przewagę.

Ostatecznie na przerwę schodzili mając o siedem bramek więcej od mielczan. W SPR Stali Mielec na największe brawa za pierwszych trzydzieści minut zasługiwali Miljan Ivanović (zdobywca czterech bramek) oraz dobrze broniący golkiper Goran Andjelić.

W drugiej połowie nadal stroną przeważającą byli wicemistrzowie Polski, choć nie oznaczało to, że uch przewaga rosła. Waleczni mielczanie robili co tylko mogli, by uprzykrzyć życie rywalom i nie dopuścić, by różnica cały czas rosła. Duża też w tym zasługa Krystiana Witkowskiego, który po przerwie pojawił się między mieleckimi słupkami. Ostatecznie jednak Płock wygrał zupełnie zasłużenie.

Ostatecznie jednak mielczanie musieli uznać wyższość przeciwnika i przegrali różnicą dziesięciu bramek Była to oczywiście porażka zasłużona, ale na pewno nie oddana bez walki.

Tym samym oba zespoły zakończyły 2020 rok w PGNiG Superlidze. Nowy rozpoczną już w lutym 2021 roku.

SPR Stal Mielec – Orlen Wisła Płock 18:28 (8:15)

SPR Stal: Andjelić, Witkowski, Wiśniewski – Wilk, Oliveira 2, Ivanović 7, Kornecki 1, Wojdak 1, Krupa 3, Krycki, Petrović 2, Chodara, Monczka 1, Mochocki, Wołyncew 1, Nowak. Trener Dawid Nilsson.

Orlen Wisła: Morawski, Stevanović – Daszek 4, Mihić 3, Mindegia 8, Serdio 2, Dutra 1, Czapliński 4, Krajewski 1, Toto 1, Komarzewski 2, Terzic, Vejin, Szita 2, Stenmalm. Trener Xavier Sabate.

Kary: 6 min. – 4 min. Sędziowali: Andrzej Kierczak (Pielgrzymowice) i Tomasz Wrona (Kraków).