-:-

Dodano: 10 lutego 2017

Walentynkowe emocje z Wybrzeżem

Luty to bez wątpienia miesiąc zakochanych. Miłosna aura nie ominie Hali Widowiskowo – Sportowej AWFiS w Gdańsku. Na dwa dni przed Walentynkami szczypiorniści Wybrzeża podejmą Zagłębie Lubin. W trakcie meczu nie zabraknie wielu romantycznych atrakcji.
Do ligowych rozgrywek po przerwie reprezentacyjnej gdańszczanie wrócili w pięknym stylu. Po wyrównanym i niezwykle emocjonującym meczu w Szczecinie pokonali gospodarzy jedną bramką (26:27). Takim samym wynikiem zakończyło się w pierwszej rundzie starcie czerwono – biało – niebieskich z Zagłębiem Lubin. W niedzielę szczypiorniści z dolnośląskiego przyjadą nad morze z nadzieją na rewanż.
Wybrzeże boryka się z problemami kadrowymi. Kontuzje wykluczyły z gry Pawła Salacza i Michała Bednarka, a od początku sezonu nie mógł jeszcze wybiec na parkiet Piotr Papaj. Tuż przed meczem z Sandra SPA Pogonią Szczecin do zespołu dołączył natomiast „nowy – stary” zawodnikPatryk Abram. Gdańszczanie udowodnili, że krótka ławka nie przeszkadza im w odnoszeniu sukcesów.  –  Jest nas mało, ale to nie znaczy, że to jest problem. Mamy 15 chłopaków do grania i wkładamy w to całe serce. Robimy to, co umiemy najlepiej i o kontuzjach staramy się zapomnieć – zarówno na meczu, jak i na treningach. Staramy się o tym nie myśleć i robić swoje. –  mówił po zwycięstwie w Szczecinie autor rzutu na wagę trzech punktów, Mateusz Wróbel.
Niedzielnym emocjom sportowym towarzyszyć będą atrakcje dedykowane głównie zakochanym. Przed meczem maskotki obdarują kibiców słodkimi upominkami oraz serduszkowymi balonami. W przerwie przewidziano konkurs dla par, w którym główną nagrodą będzie voucher na romantyczną kolację w restauracji Tapas De Rucola. Tego dnia ruszy też konkurs „#KibicZWybrzeża” – na facebook’owy profil Wybrzeża kibice będą mogli przysłać zdjęcie, na którym dopingują czerwono – biało – niebieskich. Zdjęcia trafią do wspólnego albumu. To, które zbierze największą ilość reakcji, wygrywa.