III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
3
G
1
2
M
0
0
S
0
1
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 22 marca 2017

walka o cenne punkty

Już w najbliższy piątek Stal Mielec wyruszy w kolejną daleką eskapadę na północ Polski, tym razem celem będzie Szczecin, gdzie w sobotę o godzinie 18:00 zmierzy się ze świetnie dysponowaną Pogonią.
Przed spotkaniem z Piotrkowianinem wielu ekspertów twierdziło, że ten mecz rozstrzygnie o losach 5. miejsca w grupie Pomarańczowej, gdyż wygrana pozwoli Stali zwiększyć swoją przewagę nad rywalami trzy kolejki przed końcem fazy zasadniczej.
„Czeczeńcy” doskonale o tym wiedzieli i mimo problemów w pierwszej odsłonie, gdzie do szatni schodzili przegrywając 6:12, w drugiej potrafili się podnieść i ostatecznie zwyciężyli 25:23, tym samym powiększając swoją przewagę nad podopiecznymi Dmytro Zinchuka do 5 punktów, zaś nad Zagłębiem Lubin do 6. oczek.
„Biało-Niebieskich” oprócz wyjazdu do Szczecina czekają jeszcze dwa domowe spotkania, z Zagłębiem Lubin i Chrobrym Głogów. Znacznie trudniejsze zadanie czeka Piotrkowianina, który podejmie kolejno Gwardię Opole, Górnik Zabrze, oraz KPR Legionowo. „Miedziowi” zaś zagrają na wyjazdach w Elblągu, Mielcu i Opolu.
Wydawać by się więc mogło, że w najbardziej komfortowej sytuacji są podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja, lecz jak zapewnia Michał Chodara nikt z drużyny nie zamierza patrzeć na wyniki Zagłębia i Piotrkowa, które przy korzystnym ułożeniu mogą zapewnić Stali piąte miejsce, gdyż mielczanie do samego końca będą walczyli o zwycięstwo w każdym kolejnym spotkaniu nie oglądając się na innych.
Najbliższa okazja do zrobienia kolejnego kroku w stronę finałów, już w sobotę, kiedy to Stal podejmować będzie będącą na fali Pogoń. Bilans szczecinian w ostatnich dziewięciu meczach może robić wrażenie, ponieważ „Portowcy” polegli tylko dwukrotnie, z Orlen Wisłą Płock i VIVE Tauronem Kielce, tym samym pozostawiając w pokonanym polu Piotrkowianin, dwukrotnie Legionowo (raz w Pucharze Polski), Zagłębie Lubin, Chrobry Głogów, MMTS Kwidzyn oraz Meble Wójcik Elbląg.
Faworytem bez wątpienia będą gospodarze, którzy również walczą o 5. miejsce w swojej grupie, tuż za ich plecami znajduje się Legionowo z zaledwie dwoma puntami stary.
Sandra SPA Pogoń Szczecin – SPR Stal Mielec, 25.03/2017, godz. 18:00, Szczecin

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: