-:-

Dodano: 2 marca 2019

Ważne zwycięstwo Piotrkowianina

Piotrkowianin w 20. serii sezonu zasadniczego PGNiG Superligi pokonał przed własną publicznością Sandrę Spa Pogoń Szczecin 29:25 (16:13) i zrobił kolejny krok w kierunku awansu do czołowej ósemki.

To nie był łatwy mecz. Goście zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko, a w pierwszych minutach nie do powstrzymania był Mateusz Zaremba. Po kwadransie podopieczni Rafała Białego prowadzili 8:4. Drugi kwadrans należał już jednak do piotrkowskiej drużyny. W 20. minucie było 9:8, a do szatni Piotrkowianin zszedł z prowadzeniem 16:13.

Po zmianie stron piotrkowski zespół wzmocnił defensywę, a świetnie zaczął bronić Marcin Schodowski. W 49. minucie podopieczni Dmytro Zinchuka wygrywali 27:20 i wydawało się, że nic złego gospodarzom się nie stanie. Kilka prostych błędów dało jednak nadzieję gościom na korzystny wynik. Piotrkowianin w końcówce opanował nerwy, dorzucił dwa gole i wygrał 29:25.

Piotrkowianin – Sandra Spa Pogoń Szczecin 29:25 (16:13)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho – Mróz, Urbański, Iskra 5, Szopa 4/2, Kaźmierczak, Swat, Nastaj 7, Surosz 7, Pożarek 1, Mastalerz, Sobut 1, Tórz 1, Pacześny 3.