-:-

Dodano: 20 lutego 2019

Ważne zwycięstwo Piotrkowianina

Szczypiorniści Energi Wybrzeża Gdańsk w zaległym spotkaniu 15. serii podejmowali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Spotkanie było zacięte już od pierwszych minut. Czerwono-biało-niebiescy, mimo mocnej postawy w obronie i fenomenalnej gry Przemysława Witkowskiego, nie poradzili sobie z świetnie dysponowanym Marcinem Schodowskim. Ostatecznie z trzech punktów cieszyli się goście. Mecz zakończył się wynikiem 17:20.

To był mecz, w którym na szczególne słowa uznania zasługują… bramkarze. Przemysław Witkowski w całym meczu zanotował 45% skuteczności. Jego przeciwnik, Marcin Schodowski obronił 39% rzutów gospodarzy. Stąd bardzo niski wynik spotkania. W 12. minucie po bramce Komarzewskiego było 4:4. Wynik przez większą część meczu oscylował wokół remisu. W 23. minucie po dwóch pod rząd rzutach karnych Marcina Szopy goście wyszli na prowadzenie 7:8. Minutę później wyrównał Janikowski. Ostatecznie do przerwy skuteczniejsi byli zawodnicy Piotrkowianina, którzy do szatni schodzili, prowadząc 9:11.

W drugą połowę lepiej weszli gospodarze. W 34. minucie do remisu 11:11 doprowadził Mateusz Wróbel. Wtedy serię czterech trafień zaliczyli podopieczni Dmytro Zinchuka. Mimo fenomenalnej postawy Przemka Witkowskiego, czerwono-biało-niebiescy razili nieskutecznością w ataku. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 17:20. – Zadecydowała nasza gra w ataku. Straciliśmy za dużo łatwych piłek po głupich błędach, do tego nie dorzuciliśmy kilku bramek, które powinniśmy dorzucić i chyba do zadecydowało. Do naszej gry w obronie nie mogę się przyczepić – skomentował tuż po meczu Przemysław Witkowski.

Po meczu zadowolenia z postawy swoich zawodników nie krył trener Zinchuk. – Zawodnicy zostawili dzisiaj dużo serca i zdrowia na tym boisku, bo walczyli od pierwszych do ostatnich minut. Zagraliśmy dobrze w obronie, dobrze pobronił bramkarz, graliśmy konsekwentnie w ataku. To wszystko dało nam zwycięstwo. Cieszymy się, że wreszcie wygraliśmy z Wybrzeżem. Pierwszy raz od trzech lat – podsumował.

Energa Wybrzeże Gdańsk 17:20 Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Energa Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński, Witkowski – Oliveira 5, Prymlewicz 4, Janikowski 2, Papaj 2, Wróbel 2, Komarzewski 1, Sulej 1 oraz Bednarek, Frańczak, Gajek, Gądek, Komarzewski, Kondratiuk

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Schodowski – Szopa 5, Pacześny 3, Surosz 3, Tórz 3, Sobut 2, Swat 2, Nastaj 1, Pożarek 1 oraz Kaźmierczak