Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 30 grudnia 2019

We must protect our sport – międzynarodowe szkolenie dla sędziów!

We must protect our sport – to słowa Per Mortena Sodale, członka Komisji sędziowskiej IHF, który w dniach 28 – 29 grudnia 2019 roku w Tarnowie na zaproszenie PGNiG Superligi przeprowadził dla sędziów PGNiG Superligi dwudniowe szkolenie z zakresu przepisów gry w piłkę ręczną.

Szkolenie zostało zorganizowane przez ZPRP i PGNiG Superligę przy okazji odbywającego się w Tarnowiemiędzynarodowego turniej 4Nations Cup. Uczestniczyło w nim 51 sędziów z całej Polski. Wykłady były prowadzone w języku polskim (Mirosław Baum – ZPRP) i angielskim (Per Mortena Sodale – IHF).

W trakcie wykładów i zajęć wideo sędziowie PGNiG Superligi mieli możliwość zapoznania się obowiązującymi w światowej piłce ręcznej trendami w zakresie progresji kar, wyznaczania linii karania, sposobu przekazywania decyzji w trakcie meczów.  

Szkolenie było również okazją do szerszej dyskusji na temat przyszłości piłki ręcznej i roli jaką wini odgrywać w piłce ręcznej sędziowie. Wiele miejsca poświęcono potrzebie ochrony zdrowia zawodników w trakcie meczu i tego w jaki sposób sędziowie winni – niezależnie od poziomu rozgrywek zarządzać widowiskiem.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: