Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 17 lutego 2017

Weekend ze szczypiornistami Sandry SPA Pogoni Szczecin

W sobotę w PGNiG Superlidze i w niedzielę w ramach Pucharu Polski drużyny Sandry SPA Pogoni Szczecin i KPR Legionowo zmierzą się w hali przy ulicy Twardowskiego. Początek pierwszego spotkania rozpocznie się o godzinie 18:30 tuż po meczu Pogoń Baltika – Olimpia Nowy Sącz, natomiast w niedzielę zespoły zagrają do południa o godzinie 11:30.
Pierwotnie zespoły miały zmierzyć się ze sobą na początku grudnia, jednak dzień przed meczem na wniosek drużyny KPR Legionowo mecz został odwołany z powodu dużej ilości kontuzji w drużynie dowodzonej przez Roberta Lisa. Jednak mecz rozegrany awansem w ramach 13. serii nie zanosi się, żeby rozegrany był w kompletnych składach.
Przyjezdni od kilku serii występują w 10 – 11 osobowym składzie, natomiast w Sandrze SPA Pogoni wraz z każdym rozegranym meczem przybywa zawodników, którzy zamiast na boisku spędzają czas niestety na trybunach. W Kielcach nie wystąpił narzekający na uraz łydki Michal Bruna, a w trakcie meczu z najlepszą drużyną Europy kontuzji kolana nabawił się  Adam Wąsowski. Nie wiadomo także czy drużynę wspomoże na boisku grający trener Mariusz Jurasik, który także zmaga się z drobnym urazem. Nie wystąpią również skrzydłowi Wojciech Zydroń, Dawid Krysiak oraz Wojciech Jedziniak.
Jednak na boisku nikt nie będzie zwracał uwagi na zmęczenie, bo tak naprawdę sobotnia potyczka ma bardzo duże znaczenie dla układu w tabeli.
– Wiemy o co gramy, mecz jest o 3 punkty dzięki, którym możemy zmniejszyć stratę do Legionowa i włączyć się do walki o play-off. – mówi przed meczem Paweł Krupa.
Obecnie szczecinianie z dorobkiem 6 punktów zajmują 6 miejsce w tabeli grupy granatowej, natomiast drużyna z Legionowa jest oczko wyżej z dorobkiem 13 punktów. Zwycięstwo oraz bardzo dobry układ gier powodują, że szczecinianie po weekendzie mogą ponownie wrócić do gry.
Z kolei spotkanie w ramach PGNiG Pucharu Polski pierwotnie miało zostać rozegrane w Legionowie, jednak tym razem z prośbą wystąpili działacze ze Szczecina. Zawodnicy co prawdą w niedzielę będą odczuwać trudy sobotniej potyczki, ale tak naprawdę jest o co grać. Nagrodą zwłaszcza dla kibiców będzie w kwietniu przyjazd najlepszej drużyny Europy VIVE Tauron w ramach ¼ Finału Pucharu Polski.
Bilety na obydwa spotkania kosztują odpowiednio 15 i 8 zł oraz rodzinny 1 zł, istnieje możliwość także nabycia pakietu na oba spotkania w kwocie 20 i 10 zł oraz 2 zł rodzinny.
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: