Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 11 października 2016

Wicemistrzowie w Ergo Arenie

Ligowa piłka ręczna w wielkim stylu powraca do Ergo Areny. Naprzeciw młodych, gniewnych i świetnie prezentujących się w lidze szczypiornistów Wybrzeża staną 7- krotni Mistrzowie Polski, aktualni wicemistrzowie kraju i uczestnicy elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów, Orlen Wisła Płock.
11 października w Ergo Arenie w ramach 7. kolejki rozgrywek PGNiG Superligi Mężczyzn Wybrzeże Gdańsk zmierzy się z Orlen Wisłą Płock. Czerwono-biało-niebiescy będą mieli okazję do pokazania się z jak najlepszej strony przed szerszą publicznością. W hali na granicy Gdańska i Sopotu zagrali już na inaugurację rozgrywek – wówczas musieli uznać wyższość Vive Tauronu Kielce. Teraz również czeka ich niełatwe zadanie – Na pewno zespół z Płocka to bardzo trudny przeciwnik. Nastawiamy się na walkę. Mimo tego, że nie jesteśmy faworytami, nie położymy się i będziemy się chcieli pokazać z jak najlepszej strony – zapowiada Adrian Kondratiuk.
Orlen Wisła Płock to bardzo wymagający rywal. Drużyna od lat walczy o prymat w lidze z Vive Tauronem Kielce. Obecnie z kompletem zwycięstw przewodzi w tabeli grupy pomarańczowej. W zespole aktualnych wicemistrzów Polski występują zarówno gracze z kraju jak i z zagranicy, w tym uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro: Michał Daszek, Adam Wiśniewski i Brazylijczyk Jose Guilherme de Toledo. – Myślę, że do stawienia oporu Wiśle potrzebna będzie kolektywna gra całego zespołu. Poza tym Wisła oprócz młodych i perspektywicznych graczy ma też wielu reprezentantów, co przemawia na ich korzyść. Mimo wszystko będziemy szukali swoich okazji w tym meczu i bez walki go nie oddamy – dodaje środkowy rozgrywający Wybrzeża.
Gdy poprzednio szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk grali w ERGO ARENIE pobity został rekord frekwencji na meczu ligowym w Gdańsku. Na inaugurację sezonu, mecz Wybrzeża z Vive Tauronem Kielce zobaczyło w sumie 5200 osób. – Pierwszy mecz nie poszedł po naszej myśli pod względem sportowym. Na pewno granie przy takiej publiczności cieszy i uskrzydla. Mamy nadzieję, że tym razem nasza gra jeszcze bardziej będzie cieszyć kibiców, dlatego skupiamy się na meczu i nie myślimy o całej reszcie – zakończył Kondratiuk.
Wybrzeże Gdańsk – Orlen Wisła Płock, 11.10.2016 r., godz. 18.30, ERGO ARENA
TRANSMISJA W CANAL+ SPORT OD GODZ. 18.15 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: