Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 26 października 2020

Wideokonferencja prezesów klubów Superligi

W związku z licznymi przypadkami zakażenia COVID-19 w drużynach PGNiG Superligi, które w ostatnich tygodniach skutkowały odwołaniem wielu meczów, w czwartek odbyła się wideokonferencja prezesów klubów. W jej trakcie, podjęto szereg ważnych decyzji dot. dalszego przebiegu rozgrywek. 

W trakcie spotkania, omówiona została sytuacja epidemiologiczna w każdym z klubów, a także zasady zmian w doborze par meczowych, gospodarzy spotkań, a także terminów spotkań.  Podjęte decyzje mają ułatwić rozgrywanie meczów w klubach, gdzie zawodnicy są zdrowi.  

Jednogłośnie zdecydowano, że przedstawiciele klubów będą przygotowani na zmiany par meczowych, gospodarzy i terminów wcześniej zaplanowanych meczów w razie wystąpienia przypadków zachorowań koronawirusa w klubie. Superliga sp. z. o.o., zarządzająca rozgrywkami PGNiG Superligi, będzie starała się łączyć ze sobą drużyny zdrowe, mimo że ich mecze nie będą przewidziane do rozegrania w nadchodzącej serii. 

– Jesteśmy dziś w bardzo trudnym momencie. Zarówno my jako Superliga, cały polski sport i nasz kraj. Od początku wyraźnie podkreślamy, że staramy się połączyć dwa główne cele – nadrzędny, bezpieczeństwo uczestników meczów i ich rodzin oraz drugi, rozegranie pełnego sezonu ligowego. Bardzo dziękuję prezesom wszystkich klubów za wykazanie się pełnym profesjonalizmem w realizacji wszystkich wcześniejszych rekomendacji i zasad protokołu sanitarno-epidemiologicznego. Dziękuję również za zrozumienie i gotowość na zmiany. Dzięki temu, jesteśmy ligą w której zachorowania wystąpiły dużo później niż u innych. Obecnie wdrażamy kolejne rozwiązania, pozwalające grać zespołom zdrowym, tak by nie tracić terminów, w których można rozgrywać mecze. – mówi Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: